Jak začít obchodovat? Je to až nebezpečně snadné II

V první části jsme si ukázali, jak jednoduše lze proniknout do světa burzovního obchodování. Tím vším začíná nejrozmanitější cesta investování na světě. Otevření samotného obchodního účtu a instalace platformy ovšem není konečná. Jedná se jen o základní krok, jak proniknout do tohoto pestrého a pro někoho i tajemného světa investic.

Nafundování obchodního účtu

Obchodní účet jsme již zvládli úspěšně založit, ale zatím zeje prázdnotou. Na vklad reálných prostředků existuje několik metod. Záleží opět na volbě brokera, a tedy i možností, které poskytuje. Může jít o bankovní převod, platbu kartou nebo například platbu pomocí elektronické peněženky PayPal. Existují i další možné způsoby plateb a vždy záleží na konkrétních podmínkách zvoleného zprostředkovatele služeb.

Volba strategie

Jak obchodovat? S čím obchodovat? Kolik investovat? Kolik riskovat? Kdy obchodovat? Na všechny tyto otázky je potřeba odpovědět při volbě strategie. Strategií existuje opravdu celá řada. U nás najdete celou sekci věnovanou strategiím, která se neustále rozrůstá o nové a nové články. Mnoho strategií je rozeseto po celém internetu a nejrůznějších obchodních fórech. Její volba je čistě na vás.

Výběr zisků

Jelikož jsme již všechny předchozí kroky bez problému zvládli, zbytek už je to nejkrásnější na celém obchodování. Váš obchodní účet roste zcela jistě neuvěřitelným tempem. Stovky tisíc nebo snad dokonce miliony přistávají na obchodních účtech. Z obchodního účtu už je jen krátká cesta na účet bankovní. Převod finančních prostředků trvá obvykle nanejvýš pár pracovních dní. Nezapomínejte však nechávat i nějaké peníze navíc na obchodním účtu, aby výsledky mohly neustále narůstat a výběry zisků se tedy samozřejmě také zvětšovaly.

Nákup jachty a podobných drobností

No a co s takovými částkami? Určitě již můžete pomalu hledat zámeček, který byste si chtěli koupit. Zavolat nejbližšímu dealerovi Ferrari, aby zarezervoval místo ve výrobní lince a když už u toho bude, ať jich rovnou zarezervuje víc i třeba na další měsíc. Zcela jistě bych se začal pídit po nějaké “skromnější” vilce třeba u moře, abyste kdykoliv měli možnost vzít notebook a začít obchodovat z vaší soukromé pláže. Nezapomeňte také na marínu pro vaší zcela jistě skromnou loď, až budete vyrážet na moře, abyste se nemuseli koupat společně s ostatními a trochu si odpočinuli od toho nudně stereotypního výběru astronomických sum z obchodního účtu.

A NEBO NE?

Nafundování obchodního účtu

S převodem peněz na obchodní účet si to radši dvakrát rozmyslete. Trading nemá být žádné gamblerství. Pokud se pobavíte s někým, kdo už začátky prošel, ve většině případů se dozvíte, že o svůj první vklad na reálný účet přišel. Někdo o celý a někdo si včas uvědomil, v jaké je situaci a dokázal alespoň část finančních prostředků zachránit. Nejrozumnější řešení je zcela jistě s burzovním obchodováním začít pomocí demo účtů, kde si vše můžete osahat a vyzkoušet bez toho, aniž by finanční konto zaznamenalo jakoukoliv ztrátu.

Volba strategie

Jak již bylo zmíně výše, strategie je určitě jeden ze střípků, který je potřeba v obchodování poskládat. Časem se ukáže, že i skvělá strategie není všechno a vše záleží opravdu jen a jen na každém z nás. Strategií existuje opravdu celá řada a nikdo nemůže zaručit, která je zisková a naopak. Vždy bude záležet jen na konkrétním obchodníkovi, jak strategii uchopí a jestli bude odpovídat jeho požadavkům. Každý vnímáme riziko trochu jinak. Každý z nás se v trhu trochu odlišně orientuje, a tak nelze nikdy říci, že to, co jinému skvěle funguje, bude ideální cesta i pro vás. Důležité je sbírat inspirace a poznávat sám sebe v nejrůznějších přístupech k obchodování.

Výběr zisků

Díky řádkům o něco výše je již jasné, že s tím nakupování “zbytečností” a výběrem to nebude tak úplně jednoduché. Za tím pohádkovým životem plným miliónu a velké životní svobody stojí opravdu mnoho práce. Pokud však opravdu trading myslíte vážně, není to nic nereálného. Nebude t ovšem otázka týdnů.