Pár špatných zpráv, než začnete obchodovat

Budou vám říkat, jak je to snadné a úžasné

Předpokládáme, že máte v plánu se tradingu věnovat profesionálně a mít z něj v budoucnu stabilní příjem. Možná se vám ze všech možných reklam a publikací na internetu zdá, že to nemusí být zas tak složité. Bohužel je potřeba si uvědomit, že většina těchto reklam pochází od subjektů, jejichž zájmem je, abyste obchodovali, ale už jim je celkem jedno, zda ziskově nebo ztrátově. Poselství této sekce našich stránek je tento mýtus vyvrátit a pokud možno zachránit vaše finance, ještě než je pošlete do trhů. My, tradeři týmu Získejúčet.cz, jsme si svými začátky již prošli, a proto bychom vás rádi nasměrovali k tomu, abyste začali obchodovat tím nejserióznějším a nejlevnějším způsobem.

Stále myslíte, že je to jednoduché? Zkuste si Výzvu zdarma, získejte od nás analýzu a uvidíte, jak se vám povede.

Pravděpodobnost nehraje ve váš prospěch

Je ověřeným faktem, že počet obchodníků, kteří se tradingem dokážou živit i v dlouhém běhu, jsou pouhé jednotky procent ze všech, co trading někdy zkusili. Trading je hra s nulovým součtem, proto platí, že většina traderů de facto sponzoruje právě těchto několik jednotek procent. Určitě bude dobré si předem zjistit, co to je za lidi, kteří se tradingem dokáží dlouhodobě živit. Neznamená to ale chovat se podle nich, spíše si ujasnit několik nutných, nikoli dostačujících podmínek pro úspěch na trhu. Materiálů k tomuto tématu je plný internet, našich stránek nevyjímaje.

Štěstí trvá věčně jen málokdy

Mnoho traderů mělo vlastně smůlu v tom, že měli ze začátku štěstí (doslova neštěstí ve štěstí). S minimálními znalostmi se pustili do obchodů a vyšlo jim to. Vyšlo jim to třeba i napopáté. I seberozumějšímu člověku takový úspěch stoupne do hlavy a neubrání se pocitu, že se prostě zrodil pro obchodování na finančních trzích. Co obvykle nevyhnutelně následuje, je asi každému jasné.

Než začnete, poslechněte zkušenější kolegy. Oni vědí, o čem to je. Je to lepší, než když za to, že si uvědomíte, že měli pravdu, vrazíte do trhu desetitisíce korun, v horším případě dolarů nebo eur. A chraňte svůj kapitál všemi svými silami. Nic cennějšího nemáte. Pokud jej nedostatečně chráníte, lépe jej využijete třeba v Las Vegas.