Víkendová analýza trhů 7. 10. 2018

K nedělní kávě pro vás máme další víkendové poohlédnutí za zajímavými situacemi na trzích. Tentokrát jsme vybrali následující měnové páry:

  • CAD/CHF – Denní graf
  • EUR/JPY – Denní graf
  • GBP/USD – H1 – M15

CAD/CHF – Denní graf

Na měnovém páru s kanadským dolarem a švýcarským frankem vidíme agresivní breakout klesajícího klínu. 5 měsíců trvající formace byla nyní při třetím testu své resistence proražena, což značí býčí náladu. Momentálně cena konsoliduje na menší resistenci. Myslím si, že trh je nyní překoupen a pro případné long pozice bude vhodné počkat si na nějak potvrzení z nižšího timeframu.

EUR/JPY – Denní graf

EUR/JPY nabízí ukázkové dvojité dno. Býčí pattern tvoří dvě low a proražená neckline, ke které se nyní vracíme k retestování. Uvidíme, jestli se s/r úroveň nyní promění z resistence na support.

GBP/USD – H1

Na GBP/USD je možné také spatřit formaci klesajícího klínu, avšak v úplně jiném kontextu. Zde není klín formace pokračujícího trendu, naopak ji můžeme brát za reversal formaci. Je tato formace ukončením klesajících pohybů a možné otočení sentimentu ve prospěch kupců? Uvidíme v následujícím týdnu.

GBP/USD – 15 M

Pokud se podíváme na nižší časový rámec, vidíme další býčí pattern. Break horní trendline, která tvoří formaci trojúhelníku ukazuje sílu kupců. Jak je vidět, býčí nálada je napříč více timeframy, což nám může dodat sebevědomí pro případné formování obchodní myšlenky.

To je vše pro dnešní analýzu. Přeji vám mnoho úspěšných obchodů.

Khac Tu Nguyen,

tým Získejúčet.cz