Víkendová analýza trhů 28. 10. 2018

Vítejte u pravidelného víkendového článku, který zaměřujeme na technickou analýzu a zajímavé situace na trzích. Tuto něděli se podíváme na následující tři instrumenty:

  • GBP/USD – 4H
  • USD/CAD – Daily
  • EUR/CAD – 4H

GBP/USD – 4H

Již jste pravděpodobně slyšeli o překřížení klouzavých proměrů. Je to dobrý způsob, jak určit potencionální otočení trendu. Myšlenka je velmi jednoduchá. Pokud se podíváte na graf, máme tři klouzavé průměry (MA). Máme klouzavý průměr s periodou 20 MA (červená), dále klouzavý průměr s periodou 50 MA (modrá) a MA o periodě 100 (zelená). Je všeobecně známo, že pokud se cena přesune nad klouzavý průměr, trh je v uptrendu a pokud se cena pohybuje pod klouzavým průměrem je trh v short trendu. Nicméně trend je třeba nejdříve definovat dle časového rámce. Klouzavý průměr s periodou 100 vykazuje dlouhodobý trend, zatímco klouzavý průměr s periodou 50 vykazuje střednědobý trend a pak logicky 20 MA ukazuje krátkodobý trend. Jak vidíte z grafu výše, všechny tři klouzavé průměry značí aktuálně klesající trend.

Nyní mluvme o překřížení klouzavých průměrů, což může označovat místo, kdy dochází k otočení trendu. V grafu vidíme velmi pěkný příklad, kdy MA 20 byl nad MA 50 a MA 50 byl nad MA 100. Toto vykládáme jako uptrend. Situaci, kdy se klouvazé průměry překřížily a začaly značit klesající trend je znázorněna vertikální červenou linkou.

GBP / USD může pokračovat v poklesu až do dalšího překřížení MA.

USD/CAD – Daily

Vraťme se k jednoduché price action na USD / CAD – Denní graf. Cena byla v konsolidaci a z pohledu PA nebylo možné určit další potencionální směřování trhu. Minulý pátek cena překonala trendovou linku a vytvořila price action pattern vlajku, což je signál pro potencionální nákup.

Tento graf je USD / CAD – týdenní. Graf ukazuje dobré rezistence, které by cena mohla opět testovat po překonání patternu vlajky z denního grafu. V týdenním časovém rámci je také zřejmé, že trh není silně trendový. Proto by mohl být dobrý nápad profitovat na nejbližších rezistencích.

EUR/CAD -4H

Dvojitý vrchol je velmi oblíbený price action pattern. A to hlavně z důvodu toho, že je velmi snadné tento pattern rozpoznat a obchodovat. Zde na EUR / CAD jsme zaznamenali dvojitý vrchol, po kterém následoval průraz supportu. Cena nyní tento support, nyní však již jako rezistenci testuje znovu. Nacházíme se tedy na ideálním místě pro případný short.

Pokud přejdeme na denní časový rámec měnového páru EUR/CAD. Dvojitý vrchol je stále viditelný i v tomto časovém rámci. Na denním grafu můžeme zakreslit S/R úrovně, které můžeme použít jako místo pro případný výběr zisku. Každá úroveň supportu, která je v grafu nakreslena je dobrá úroveň výstupu. Uvědomte si také, že EUR/CAD je v dlouhodobéh, klesajícím trendu.

To bude vše pro analýzu tohoto víkendu. Přeji vám mnoho úspěšných obchodů.

Za tým Získejúčet.cz,

Khac Tu Nguyen