Víkendová analýza trhů 21. 10. 2018

Vítejte u pravidelného víkendového článku, který zaměřujeme na technickou analýzu a zajímavé situace na trzích. S koncem 42. týdne tohoto roku se podíváme na následující tři instrumenty:

  • EUR/CHF – H4
  • GPB/AUD – Daily
  • EUR/CAD – H4

EUR/CHF – H4

Na měnovém páru EUR/CHF máme několik dní kvalitní uptrend. Když označíme dna a vrcholy, zobrazí se nám rostoucí klín, kterou můžeme považovat za medvědí formaci. Tato formace technické analýzy byla překonána, což by momentálně mohlo signalizovat změnu tržní nálady. Do grafu jsme zakreslili důležité S/R zóny, které by mohla cena respektovat.

GBP/AUD – Denní graf

Na denním grafu GBP/AUD máme také rostoucí cenovou formaci, tentokrát ve formě rostoucího kanálu. Páteční seance prorazila spodní hranici kanálu. Je tedy dosti pravděpodobné, že se dočkáme testu zvýrazněných S/R úrovní.

EUR/CAD – H4

Poslední graf, na který se podíváme, je H4 EUR/CAD. Cena konsolidovala v klesajícím klínu a koncem tohoto týdne se kupcům podařilo z klínu vymanit směrem vzhůru. Tato formace je signálem pokračování trendu, takže dle technické analýzy nyní můžeme očekávat pokračující rostoucí pohyb na tomto měnovém páru.

To bude vše pro analýzu tohoto víkendu. Přeji vám mnoho úspěšných obchodů.

Za tým Získejúčet.cz,

Khac Tu Nguyen