Zásek před splněním Výzvy

Pravidelně vám přinášíme zpětnou vazbu od traderů, kteří splnili Výzvu. Tentokrát je na řadě trader Jakub. Tradingu se věnuje 4 roky a už rozhodně stihl poznat, že trading opravdu není jednoduchý, ale pokud se nedáte, následuje v podstatě božská odměna v podobě nezávislého příjmu a svobody. Jak vnímáte trading a forex vy? 

 

„Nakonec se mi povedlo Výzvu splnit poslední den, když už jsem neměl jinou možnost, než dodržet plán.“

 

Jakube, prozraďte nám prosím svou cestu k tradingu? 

K tradingu jsem se dostal před čtyřmi lety, kdy jsem hledal zdroj příjmů nezávislý na zaměstnavateli či zaměstnancích. Trading mi přišel – a pořád si to myslím – jako způsob jak vydělat peníze cestou, která je technicky velmi jednoduchá. Stačí vám v podstatě počítač, internet a něco peněz do začátku. Během let jsem přišel na to, že je to sice takto jednoduché ale na druhou stranu velmi složité – náročné na ochotu se učit a změnit sama sebe.

Jakým stylem obchodujete?

Po dlouhém hledání jsem zakotvil u price action v obchodním stylu Tomáše Vobořila. Sleduji více časových rámců, na vyšších odhaduji směr, na nižších hledám definované vstupy.

Co myslíte, že se Vám ve Výzvě opravdu povedlo a kde je naopak potřeba něco vylepšit? 

Největším úspěchem ve Výzvě bylo dodržení plánu, který jsem si na její splnění udělal. Vzhledem k tomu, že mám nižší frekvenci obchodování (dělám méně obchodů s vyšším objemem), bylo mým primárním cílem dodržovat pravidla rizika a money managementu, dosažení cílového zisku jsem zčásti chápal jako bonus. Nicméně Výzvu jsem splnil na druhý pokus.

Zapracovat musím na psychice, to je běh na dlouhou trať. Při plnění Výzvy jsem se “zasekl” jeden obchod před cílem. Kvůli strachu jsem asi třikrát slibně rozjetou pozici utáhnul na breakeven – a třikrát se tak připravil o profit. Nakonec se mi povedlo Výzvu splnit poslední den, když už jsem neměl jinou možnost, než dodržet plán. Vyplatilo se.

Pomohla Vám Výzva s něčím konkrétním? 

Splnění Výzvy je pro mne potvrzením toho, že jsem si již v tradingu něco naučil a jsem schopen to využít v praxi.

Proč byste doporučil Výzvu ostatním traderům? 

Myslím, že Výzva tradera posune dál. Za cenu odpovídající v mém případě jednomu, či dvěma stoplossům, má šanci dostat se ke slušnému kapitálu. Zároveň je Výzva „nekompromisním šéfem”, který vás doslova nutí plnit zadaná pravidla.

Jakubovi děkujeme za poskytnutý rozhovor a přejeme i nadále mnoho úspěšných obchodů.

Jak jste na tom s tradingem vy? Taky máte někdy “zásek” o kterém se Jakub zmínil, nebo jste naprosto disciplinovaní a necháváte obchod vždy dosáhnout nastaveného TP