Z vkladu 1 000 Kč až po 500 000 Kč Fundovaný účet

Kdo sledujete naši Facebookovou stránku určitě si všiml, že tento týden se za námi přijel podívat náš nový Fundovaný obchodník. Pokud ještě nesledujete náš Facebook, určitě nezapomeňte dát stránce like a nic vám neunikne. 🙂 Slíbili jsme, že se můžete těšit na rozhovor právě s tímto obchodníkem. Své slovo držíme a přinášíme další rozhovor s čerstvým vlastníkem Fundovaného účtu. Obchodník používá velice jednoduchou strategii, se kterou dosáhl opravdu výborných výsledků v obou fázích ověřovacího procesu. Po zásluze startuje svůj první měsíc na Fundovaném účtu s odměnou 70 % zisků. 

Prozradíte nám na začátek něco o sobě? Jak jste se vlastně k obchodování dostal?

Finanční trhy mě vždy zajímaly ale myslel jsem si, že k tomu aby na nich

Osobní setkání se zakladelem

člověk mohl obchodoval je potřeba kapitál ve výši minimálně 100 000 CZK. Že tomu tak není, jsem zjistil až když mi kamarád představil forex, vklad ve výši pár set korun a finanční páku. A když mi pak ukázal, jak z 1000 CZK udělal 16 000 CZK během dvou měsíců, nebylo nad čím přemýšlet. Od prvního svého vkladu, který byl tuším tisíc korun, se pro mě trading stal vášní, závislostí a něčím, v čem jsem viděl obrovskou budoucnost. S tradingem jsem začal v 19 letech, zhruba před 6 lety. Obchodoval jsem s menším kapitálem v průměru tak 9 měsíců v roce, ale i přes to, že jsem měl za sebou tisíce hodin reálného obchodování, to stále bylo málo do momentu, než jsem se naučil držet se pevných pravidel money-managementu, zvládat mentální stránku tradingu a zkompletoval svou obchodní strategii. V ten moment jsem ale neměl k dispozici příslušný kapitál, a tak jsem se rozhodl pro Výzvu.

Na čem je založená Vaše strategie?

Moje obchodní strategie je velmi jednoduchá a jejím základem je intradenní momentum. V podstatě vždy čekám na moment, kdy na trhu nastane určitý setup, který s velmi vysokou pravděpodobností značí následující intradenní pohyb. Pak vstupuju do trhu s pevným maximálním SL, s kterým ale během obchodu pracuju, například posun na break-even nebo posun ve směru obchodu pro zmenšení potenciální ztráty. Pozici většinou uzavírám manuálně, na základě dalšího vývoje trhu, díky čemu jsem schopný maximalizovat profit, případně uzavřít pozici v profitu nebo na nule pokud se trh chová jinak, než dle mého původního předpokladu. Většina obchodů je tedy trendových, ale není to pravidlem. SL je většinou kolem 20 pipů a TP 15-70. Občas udělám taky trendový obchod, který držím déle než den, ale většinou preferuju pozici uzavřít ještě ten den a vstoupit následující den po korekci do nové a opět po dalším pohybu uzavřít. Klíč pro tuto strategii je jediný, a to mít nasledovány a zažity tisíce hodin za grafem, díky čemu pak člověk ví, jak se trh chová během jednotlivých seancí a jejích částí, pozná kdy se jedná o falešný pohyb a celkově ví, jak se trh chová v různých situacích a zná pravděpodobnosti jednotlivých scénářů a myšlení účastníků trhu.

Je něco co se Vám ve Výzvě opravdu povedlo a jste na to pyšný?

Výzva se mi povedla splnit za 10 dní, což bylo také mým cílem. Klíčem bylo počkat se zahájením Výzvy na moment, kdy byl trh dobře čitelný a zároveň přišla skvělá obchodní příležitost. Díky tomu jsem měl solidní profit hned z prvního obchodu a dobrou představu o následujícím vývoji.

Balance křivka Výzvy

Obchodní výsledky Výzvy

Máte něco na čem chcete opravdu zapracovat a zlepšit?

Kvalita mých obchodů v prvním kole Výzvy nebyla vždy nejvyšší a některé z nich by bylo lepší neudělat, nicméně i tak jsem v časovém limitu zvládl dobře vybrat obchodní příležitosti. Pro reálný trading je ale klíčové brát jen obchodní příležitosti, u kterých si je člověk jistý a pokud pochybuje, obchod neudělat.

Dokážete vypíchnout něco konkrétního v čem Vám Výzva pomohla?

Díky Výzvě jsem si dále ověřil svůj obchodní systém a taky měl možnost obchodovat v pevně nastaveném systému money-managementu.

Doporučil byste Výzvu ostatním a případně proč?

Pro mě je nejdůležitější přístup ke kapitálu, ke kterému bych se jinak nedostal, a také možnost obchodovat v rámci systému s pevně nastavenými pravidly money-managementu, dále pak taky cením možnost páky až 1:100, ke které bych se po nové, hloupé regulaci ESMA nedostal. To, že ne každý trader umí řídit Ferrari neznamená, že by k němu obyčejný člověk neměl mít přístup. Páka 1:30 je pro trading často nedostatečná speciálně v případě, kdy člověk posune stop-loss na break-even a chce přiotevřít další pozici většího objemu. To s tak nízkou pákou nejde. Proto si velmi cením páky 1:100, která mi umožňuje tyto scénáře zobchodovat korektně a dosáhnout tak maximálního zisku.

Děkujeme za poskytnutí rozhovoru. Jak jste jistě pochopili obchodník R. má za sebou obě ověřovací fáze. Bez zaváhání se mu podařilo splnit pravidla Výzvy a svou konzistentnost potvrdil i v Přípravné fázi. Jsme rádi, že máme v našich řadách dalšího Fundovaného obchodníka. Níže ještě pro inspiraci přikládáme výsledky Přípravné fáze. No a nezbývá nic jiného, než popřát hodně štěstí a hlavně pevné nervy na Fundovaném účtu. Těšíme se na náš první společný měsíc. 

Balance křivka Přípravné fáze

Výsledky Přípravné fáze