Vzorový přístup k tradingu dalšího úspěšného pokořitele Výzvy

Úspěšně splněných Výzev není nikdy dost. Pojďme se podívat na další ukázkový příklad. Pokud jste již četli články o jiných úspěšných Výzvách, museli jste si již povšimnout určitých podobností mezi úspěšnými obchodníky.  Nejde samozřejmě o jednotný recept, jak v tradingu uspět, ale podobné články jako tento vám mohou pomoci při stanovení parametrů pro váš vlastní obchodní systém. Jde především o demonstraci důležitosti správného RRR a disciplínu v jeho dodržování.

Povšimněte si, že i obchodník s poměrně nízkou úspěšností obchodů dokázal splnit Výzvu. Co za tím stojí? Velice pozitivní RRR. Průměrný ziskový obchod byl 5717 CZK a průměrná ztráta 2429 CZK. Obchodník také dodržoval rozumný position sizing. Ve zkušebním období oscilovala velikost pozice od hodnoty 0,14 až do 2,9 lotu. Nejvíce pozic bylo zobchodováno kolem 1 lotu, což je pozice rozumná vzhledem ke stanoveným risk parametrům. Disciplínu v dodržení risk parametrů můžeme vidět v dodržení pravidel maximální denní a celkové ztráty, která jsou pro nás jako investory klíčová. Dalším pozitivním aspektem je poměr nejvyššího zisku a nejvyšší ztráty. Nejvyšší zisk dosáhl pěkných 12000 CZK, oproti nejvyšší ztrátě 2500 CZK. Účet skončil přesně na požadovaném zisku 25000 CZK.

Na těchto článcích vám chceme ukázat, že pravidla Výzvy jsou sice přísná, ale rozhodně splnitelná. Rádi bychom vám také připomněli, že v případě nesplnění pravidla zhodnocení získáte novou Výzvu zdarma. Disciplinovaný obchodník by v nejhorším případě měl tedy získat novou Výzvu zdarma.