Výzva mi změnila život píše trader, který podruhé získal Fundovaný účet

V minulosti jste již od nás získal Fundovaný účet, ale přestalo se dařit. Co se stalo?

První fundovaný účet dostal velký zásah z psychologického hlediska. Po čase se dostavil pocit takového „obchodního guru“. Byl tu s největší pravděpodobností velký problém, že jsem si začal připadat jako nejlepší obchodník na světě a začal porušovat svá stanovená pravidla. Nesmyslné vstupy jen na základě pocitu a podobné nesmysly. No a dopadlo to samozřejmě problémem, který skončil ztrátou na obchodním účtu. Následovalo velké vystřízlivění a chvilková pauza na urovnání myšlenek. Po určité sebereflexi a uvědomění si toho, co se stalo, jsem šel do celého procesu znovu a připraven se této chybě vyvarovat a díky bohu se to celé znovu povedlo.

Jaký je tedy váš recept na úspěšné splnění Výzvy. Máte konkrétní doporučení na obchodní styl?

Nemyslím si, že by šlo o konkrétně zvolený styl obchodování. Úspěšnost se skrývá jistě v mnoha přístupech k obchodování. Je to spíše o tom nastavit si to správně v hlavě. S fulltime obchodováním je to hodně podobné jako s podnikáním. Je to poměrně dlouhá cesta, která není jednoduchá, ale její výsledek rozhodně stojí za to.  Ze svého okolí vím, že pro mnoho obchodníků je největší problém umět si přiznat, že nemusím mít vždy 100 % pravdu. Může a určitě přijde i ztráta, která k tomu prostě patří. Vždyť i firmy mají své náklady. Za klíčovou kompetenci tedy jednoznačně považuji umět přijmout tento fakt. Naučit se řídit své náklady, dát jim pevné hranice, umět je minimalizovat stejně tak jako to dělají úspěšné společnosti. Brát to tak, že každou ztrátou si platím lekci, ze které se mohu poučit. To je podle mě správná cesta k dlouhodobému a ziskovému tradingu a v tomto případě i splnění Výzvy.

Takže podle vás nejde o obchodní strategii a lze uspět v podstatě s čímkoliv?

Z mého pohledu jednoznačně ANO. Nemyslím to ovšem samozřejmě tak, že sednu k platformě a budu klikat, jak se mi zachce. To rozhodně ne! Určitě je potřeba mít něco, podle čeho vyhledávám obchodní příležitosti. Jen jde o to, že obchodních přístupů je na světě opravdu ohromné množství a umím si představit, že většina z nich vede při správném uchopení k zisku. I ty absolutně základní. Vrátím se již k výše zmíněnému. Absolutně klíčové je uvědomit si okolnosti ohledně ztrát. Nechodit do obchodů jen tak, ale vědět, že jsou splněna pravidla pro vstup do pozice a celkově umět vyčkat na správnou příležitost. Zažít si fakt, že všechny obchody nad rámec jsou jen zbytečným nákladem. Proto vidím potenciál v naprostých základech, které pochopí dle mého opravdu každý.

Co Vám dala Výzva?

Výzva mi dala opravdu hodně a dokonce mi změnila život. Je potřeba být na sebe opravdu tvrdý. Sám se k tomu nikdy nedonutím tak moc, jako když vím, že mne hlídá Prostředí tradera a není zde sebemenší prostor pro jakýkoliv ústupek v rámci money managementu. Dále bylo opravdu perfektní vyhodnocení mé Výzvy, které mi poskytlo spousty neobvyklých statistických pohledů na moje obchodování a také názor někoho dalšího. No a to největší, co mi vlastně Výzva přinesla, je životní změna. Právě díky Výzvě jsem se rozhodl ukončit své předchozí povolání a začít dělat to, co mě doopravdy baví. Přestat se ohlížet a nutit se do něčeho, co mi nedává smysl a dělám to jen z povinnosti. Takže Výzva mi dala o hodně víc, než jsem vlastně zpočátku očekával.

Je něco, co byste chtěl ještě ostatním vzkázat?

V první řadě bych chtěl poděkovat mému kamarádovi Lukášovi, který mi úplně prvotně Výzvu ukázal a tak trochu mě přemluvil, abych jí vyzkoušel. Právě díky němu se všechny tyhle skutečnosti udály a já vím, že právě díky němu nastaly tyhle životní změny. Zpočátku jsem byl trochu nedůvěřivý a opatrný, ale vše se rozplynulo ve chvíli, kdy přišla má první výplata. Hlavně to byla výplata za něco, co mě opravdu baví a co je mým cílem. Také bych rád poděkoval celému týmu Získejúčet.cz za jejich práci a opravdu originální projekt, který nemá ve světě obdoby. No a všem ostatním můžu jen doporučit nebát se a zkusit všechno, co se vám zachce. Třeba právě tahle zkouška vám pomůže změnit určité věci, jako se to povedlo mě. Pokud tedy váháte, zda má něco smysl zkusit, tak moje odpověď je předpokládám všem jasná .