Vojta jako další otevřený pokořitel Výzvy

Dlouho jsme tu již neměli rozhovor s traderem, který úspěšně splnil Výzvu. V minulém týdnu se to podařilo obchodníkovi, který se s vámi chce podělit a byl ochoten nám zodpovědět pár našich otázek. Jmenuje se Vojta a nyní je v Přípravné fázi, kde vykazuje opět kvalitní výsledky. Věříme, že vše dopadne dobře a Vojta bude naším dalším fundovaným obchodníkem.

Jak jste se dostal k obchodování?

K obchodování mě přivedl můj kamarád. Byli jsme tehdy u něj na chatě na takové pánské jízdě a vlastně celý týden jsme trávili na zahradě s notebookem. V té době byl do tradingu opravdu zapálený a tak to bylo hlavní téma. Po chvilce jsem v tom našel zalíbení i já a dnes se to už celé obrátilo. Trading je pro mě opravdu velkým koníčkem a naopak kamarád již na obchodování trochu zapomněl. Věřím, že třeba i moje splnění Výzvy ho přivede zpět k tradingu.

V čem Vás Výzva posunula dál?

Tohle je velice zajímavá otázka a já na ni nemám asi úplně jednoznačnou odpověď. Toho, co mi výzva dala, je poměrně dost. Na prvním místě zcela jednoznačně stojí disciplína a pravidla. Mám s nimi velký problém a jak se ukazuje, disciplína je v tradingu opravdu to nejdůležitější. Ten pocit, že na mě někdo kouká a může mě kdykoliv zkontrolovat je vlastně taky výbornou pomůckou. Zjišťuju sám na sobě, že pokud obchoduji pro vás, chovám se úplně odlišně, než když si vlastně jen hraju na svém demo účtu. Dřív jsem posouval SL, nečekal na signál a další a další nesmysly, které do tradingu prostě nepatří. Nemůžu říct, že už nic z toho nedělám, ale určitě můžu říct, že jsem to opravdu hodně omezil. Jsem dost soutěživý člověk a i proto je pro mě výzva super. Mám tu srovnání s ostatními obchodníky a tak mě to nikdy nenechá brát trading na lehkou váhu. Snažím se, aby každý obchod byl co nejlepší a posouval mě tak dál a dál a já nebyl horší než ostatní.

Kde vidíte prostor pro zlepšování?

No úplně jednoznačně stále v disciplíně. Přiznám se, že to není můj první účet. Když se například podívám na vyhodnocení mých obchodních účtů, kde jste přišli na mnoho mých špatností, je tam zcela jasné, že například obchodování mezi 11-14 hodinou mi vyloženě nesvědčí. No a co myslíte? Stejně jsem se nepoučil. Bohužel i v této výzvě se opět potvrdilo, že tomu tak opravdu je a tak se opravdu snažím takové věci odstranit a věřím, že i právě díky tomu bude moje obchodování ještě lepší. Zlepšovat se tedy musím asi opravdu ve všem.

Jaký je Váš obchodní systém?

Obchodních systému jsem vyzkoušel pěknou spoustu. Nakonec jsem zůstal u klasické PA. V grafu mám natažený fibo H/L předchozího dne. Nic víc, nic míň. Nemyslím si, že by to bylo úplně o obchodním systému. Pokud ho nebudete umět dodržovat, nic extra to nebude, ať už budete obchodovat pomocí věštecké koule nebo nějaké super americké bomby.

Doporučil byste Výzvu ostatním?

No, jak už jsem říkal nahoře, mně osobně pomohla výzva v dost věcech, takže určitě ANO. Je to zase něco úplně jiného, než obchodovat sám. Trading je o sbírání zkušeností a to rozhodně výzva umožňuje. Jako výborná tečka na závěr je ten kapitál, kvůli kterému jsem do toho šel a věřím, že i spousta mých „kolegů“. Přece jenom uvolnit si milion korun pro obchodování je trochu oříšek a tohle je cesta, jak si to poměrně ulehčit.

Staňte se traderem naší společnosti!

Splňte pravidla a obchodujte pro naši společnost. 70 % zisků pro vás, riziko kryjeme my.

PŘIJMOUT VÝZVU