Úspěšně splněná Výzva 1000

​Jak dlouho se věnujete obchodování?

Obchodování se věnuji už několik let. Vzhledem k mému zaměstnání na něj zpočátku nebylo úplně moc času. Měl jsem na obchodování i trochu pesimistický náhled, jelikož jsem si pokládal otázku, jestli vůbec je možné obchodováním vydělat nějaké peníze. Kdyby mi tedy někdo před lety řekl, že obchodování budu věnovat takové množství času, které aktuálně, hodně bych se zasmál. Jsem rád, že se mi povedlo splnit Výzvu. Přiznám se, že to není moje první Výzva, ale právě díky zpětné vazbě jsem se dokázal posunout dál až do úspěšného splnění.

​V čem Vás Výzva posunula dál?

Výzva jednoznačně nastolila mému obchodování tolik potřebná a doposud chybějící pravidla. Především šlo o pravidla money a risk managementu. Začal jsem se hodně věnovat přepočítávání risku, abych opravdu věděl, kolik mě jednotlivé obchody mohou stát. Velký posun díky Výzvě také cítím ve vyčkávání na obchodní příležitost. Velké díky patří také za Vaše vyhodnocení, které mi ukázalo moje slabé stránky, které moje obchodování brzdily. Díky Vám jsem zjistil, že se mi nevyplatí obchodovat v pondělí a v časovém úseku 11-13. Vynechal jsem tedy tyto kritické momenty a hned jsou výsledky o poznání lepší.

Kde vidíte prostor pro zlepšení?

Prostor pro zlepšování je určitě v podstatě ve všem. Největší prostor u sebe vidím v poměru RRR, kdy by bylo dobré dostat se na ještě vyšší hodnoty. Další prostor pro vylepšení je rozšíření mého portfolia instrumentů. Věřím, že se jich najde určitě ještě mnoho více, ale tyto prozatím považuji za vysoko prioritní.

Prozradíte nám, na čem stojí Vaše obchodování?

Moje obchodování je asi velmi jednoduché. Používám Fibonnaciho retracement pro důležitější úrovně, kde se snažím spekulovat na vstupy do svých pozic. Nejčastěji hledám příležitosti pro obchody v trendu, který určuji pomocí vyšších TF.

Doporučil byste Výzvu ostatním?

Výzva je super příležitost. Měl jsem i nějaké menší zkušenosti s obchodováním na účtu s reálnými penězi, ale řekněme, že to úplně nedopadlo dle prvotních představ. O účet jsem přišel. Následovalo pak obchodování pomocí Výzvy a musím říct, že pro mě to bylo úplně něco jiného než obchodovat za sebe. Obchodování bez psychického tlaku a s mnohem větší pohodou bylo opravdu velkým krokem dál. Řekl bych, že to je jeden z dalších dílů skládanky pro dlouhodobější úspěšnost při obchodování a myslím, že tato kombinace s jasně definovanými pravidly risku je kombinace, která dokáže pomoci určitě mnoha obchodníkům stejně tak jako mně.