Trader Lukáš prozradil své metody

Dnes máme pár poznatků od tradera Lukáše, který se nebál prozradit něco málo o sobě. Lukášovi děkujeme a zároveň gratulujeme ke splnění všech pravidel. Jak sám Lukáš píše, tradingu naprosto propadl a zažil ne úplně jednoduché začátky. Nikdy nad tím, ale nemávl rukou. Vydržel, učil se z chyb a postupně se zlepšoval. I díky tomu je dnes o kus dál a rád by inspiroval nejen obchodníky, kterým tyto kroky zbývají. 

‚‚Jsem rád, že i přes značně horší začátek jsem si nakonec dokázal zachovat chladnou hlavu, což nakonec přineslo ovoce.’’

Prozradíte nám něco o sobě? Jak jste se například dostal k tradingu?

Zdravím všechny čtenáře, doufám že vám touto cestou dodám trochu inspirace a odvahy do Výzvy. 🙂 K tradingu jsem se dostal asi 3 a půl roku zpátky přes kamaráda a nebudu přehánět když, řeknu, že se od prvního dne stal trading mou každodenní vášní, která jen sílí. Bohužel nebo snad bohudík má cesta za profitabilitou nebyla vůbec snadná a troufnu si říct, že jsem zažil čirý “ROCK BOTTOM” (a že jsem se tam držel sakra dlouho 😀 ) … ale nic vás nenaučí víc, než těžkej “pád na hubu” a v tradingu to platí 2x tolik. Důležité je se z chyb umět poučit, uvědomit si proč to vůbec chcete a pak pokračovat dál, protože vytrvalost je jedním z klíčů k úspěchu.

Jakým obchodním stylem se Vám podařilo splnit Výzvu?

Osobně mi více vyhovuje intradenní styl obchodování. Trh sleduji většinou ze 4hodinového chartu, ale ke vstupům používám H1 až 15min chart. Dále mám vyznačené měsíční, týdenní, denní občas i 4hodinové key levels, které mi udávají společně s trendovými čarami místo ke vstupu a výstupu. Obchod pak realizuji na základě PA.

Co se Vám během Výzvy povedlo?

Jsem rád, že i přes značně horší začátek jsem si nakonec dokázal zachovat chladnou hlavu, což nakonec přineslo ovoce.

 

Co naopak musíte ve svém tradingu zlepšit?

Občas bojuji s FOMO a obchoduji víc, než je potřeba. Čím víc otevřených obchodů, tím užší je SL kvůli risk managementu, a to nedělá dobrotu při mém stylu obchodování, kdy trh potřebuje prostor pro pohyb.

V čem Vám Výzva pomohla?

Vždy jsem si říkal, že zásadním důvodem, proč nejsem úspěšný v tradingu, je nedostatečný kapitál. Díky výzvě jsem si ale uvědomil, že v cestě je mnohem víc než to a vím tedy, na co se zaměřit a co zlepšit.

Doporučil byste náš program i ostatním obchodníkům? Řekněte nám také proč.

První důvod jsem již zmínil nahoře: uvědomíte si své nedostatky a víte, na co se případně zaměřit a dát si pozor. Ten druhý snad ani není třeba, ale i tak ho zmíním… podmínky, které vám tato firma jako investor nabízí jsou víc než fér a jistě byste jen tak na trhu na podobné nenarazili.