Střípky z rozhovorů s našimi tradery

Po každém úspěšném testovacím účtu děláme s obchodníky krátký rozhovor, kde se dozvíme, jak se dostali k tradingu, jakou strategii používají, v čem jim pomohla Výzva a další zajímavosti a názory. Podívejme se na to nejzajímavější, co nám za poslední dobu přišlo.

Výzva by měla cílit především na intradenní obchodníky. Přesto se u nás objevují i velice rozdílní obchodníci co do časového rámce. Někdo obchoduje swingově a stačí mu k tomu hodinka denně:

“Dnes obchoduji čistou PA, jediný indikátor na grafu je EMA20 + 123gapindikátor. Vyhodnocuji trhy na H1-W1 a vstupuji na H1 grafech. Obchody netrvají víc než dva dny. Vstupuji většinou na důležitých úrovních v trendu za limitní ceny a obchod po vstupu řídí AOS (posouvání SL + uzavírání části pozic v zisku), abych do obchodů nevnášel moc emocí. Má to výhodu, že mně to zabere každý den asi hodinu + hodinu příprava o víkendu na příští týden.”

Jiným traderům zase vyhovuje vysokofrekvenční obchodování:

“Jsem převážně intradenní trader, kdy většina obchodů je realizována v řádech minut, ale i v řádech sekund. U této výzvy jsem obchodoval z 95% jen německý akciový index DAX. Má obchodní strategie pro tento trh je založena na změně delty za určitých podmínek, převážně u důležitých úrovní. K tomu sleduji realizované i čekající objednávky v trhu a také volatilitu, která je pro tento obchodní styl klíčová. Mám své podmínky, kdy do trhu vstupuji, ty se snažím striktně dodržovat, ovšem řízení pozice je v každém obchodu tak trochu individuální, jelikož obchoduji až na základě aktivity která vznikla v daný okamžik, nikoli v minulosti.”

Obchodníci také připomínají, proč je Výzva ideálním produktem:

“Protože většina traderů nemá kapitál nebo dlouho zkouší demo a to je na nic. Já jsem raději sehnal pár korun a obchodoval mikroloty na live účtu. Ale pokud to má něco smysluplně vydělat, je třeba větší účet. No a hlavně můžete přijít max. o pár tisíc za výzvu.”

“Obchodníkům to zlepší trading, ať už dopadnou jakkoli. Stojí to určitě za to. I přes některé výhrady si myslím, že je tento projekt revoluční. Přeju všem případným zájemcům, ať se daří.”

“Výzvu bych doporučil hned z několika důvodů. Hlavní důvod je jednoznačně velikost obchodního kapitálu, s tím si myslím, že má problém většina začínajících traderů. Dále je to opravdu rozsáhlá statistika, která může traderům hodně pomoct. Nakonec musím ocenit velmi vstřícný přístup k zákazníkům a příjemnou komunikaci s celým týmem Získejúčet.cz”.

Vždy jsou zajímavé cesty našich obchodníků k tradingu. Někdo začne typickou cestu obchodníka se všemi svými nástrahami už v raném mládí:

“K tradingu jsem se dostal ve 14 letech, kdy jsem se zajímal o výdělky přes internet. Po výdělku asi 2$ za 2 měsíce pomocí klikaček na mě vyskočila reklama na nejmenovaného brokera, který poskytoval bonus bez vkladu. To je asi největší lákadlo na nové obchodníky, jsem teď ale rád, že to na mě vyběhlo. Jinak bych se k tradingu asi nedostal. Od té doby začala dlouhá cesta plná pádů, vzestupů, měnění strategií. Vyzkoušel jsem jich snad stovky, dokud jsem nenašel jednu dost smysluplnou. Nejhorší bylo, že jsem na to byl sám, nebyl nikdo, kdo by mi rozuměl. A už vůbec ne v podobném věku. Je to dlouhá cesta, ale stojí to za to. Pokud to člověka baví, měl by to dělat, i když se zrovna nedaří. A mě to bavilo a baví víceméně celou dobu. Důležitý není cíl, ale cesta k němu.”

Někoho zase inspiruje film.

“Intenzivně jsem se tradingem začal zabývat před 3 lety hned po dokončení školy. V té době jsem viděl film “VLK Z WALL STREET”, který mě hodně motivoval. Zanedlouho jsem poznal, že film je opravdu jen film a realita je úplně jiná… tvrdá :). Ovšem to mě ani přes složité začátky a nespočet neúspěchů nedokázalo odradit. Pochopil jsem, že trading je jeden z mála businessů s tak velkým potenciálem, kterého je ovšem možné dosáhnout pouze s trpělivostí, pílí a pokorou.”

Děkujeme obchodníkům za zpětnou vazbu a přejeme, ať se jim daří alespoň stejně tak dobře.