Splněná Výzva na Metatraderu 5

Poměrně dlouho jsme nepřinesli report o úspěšně splněné Výzvě. Přitom jen v prvním pololetí roku 2018 jich bylo neuvěřitelných 156. Dnes vám přestavíme jednu z prvních Výzev splněných pomocí platformy Metatrader 5, přes kterou je možné obchodovat Výzvu od května letošního roku. Obchodování v Metatraderu 5 se mírně liší od Metatraderu 4, a proto se mírně liší i struktura obchodního deníku a Prostředí tradera. Metatrader 5 více připomíná obchodování na burze například s futures.

Náš obchodník zobchodoval 28 pozic během 18 obchodních dní, což naznačuje snahu spíše o kvalitu namísto kvantity. Délka držení pozic se pohybovala od několika málo hodin až po několik dnů. Tento trader tedy patří spíše mezi výjimku obklopenou velkou skupinou intradenních traderů.

Obchodník nezačal úplně šťastně a první obchody šly výrazně do ztráty, v jeden moment se uzavřená ztráta dostala až pod -135 000 CZK. Maximální celková ztráta -98 000 CZK ovšem svědčí o tom, že v té době již běžely otevřené velmi ziskové pozice. Tyto pozice po vyčerpání svého potenciálu obchodník zavřel se slušným ziskem, krize tak byla zažehnána a postupně se začalo dařit čím dál více. Je vidět, že tento obchodník neuzavíral své obchody předčasně ze strachu před většími ztrátami, ale věřil svému plánu a nechal pozice dojít tam, kam očekával, že trh dojde. Nakonec si obchodník relativně v poklidu a konzistentně došel pro požadovaný profit 200 000 CZK na Výzvě s kapitálem 2 miliony korun.

V současné době obchodník bojuje již 34. obchodní den na Přípravné fázi. Naštěstí, jak jistě dobře víte, je na Přípravné fázi k dispozici dní 60 a poloviční požadavek na profit, takže věříme, že trader svůj úkol zvládne. Tým Získejúčet.cz mu v tomto drží palce a těší se na další Fundovaný účet o hodnotě 2 miliony korun.