Smazaný vlastní reálný účet? Nic neobvyklého.

Máme pro vás rozhovor s dalším úspěšným obchodníkem. Miroslav začínal asi jako většina z nás. Bohužel měl to štěstí, že se mu hned ze začátku dařilo a tak se trh rozhodl, že je potřeba mu udělit řádnou lekci. Pamatujete si také na své začátky? Existuje vlastně vůbec někdo, kdo ze začátku nesmazal reálný účet? Každopádně trader Miroslav se ze svých chyb dokázal poučit a jak sám píše, chce to hlavně trpělivost a pokoru. Určitě budete po zásluze odměněni. 

 

‚‚Pokud chcete vydělávat, tak to chce mít i nějaké zkušenosti. Taky nepůjdete řídit autobus, když ještě ani pořádně neumíte jezdit v autě.’’

Prozradíte nám na začátek něco o sobě? Jak jste se vlastně k obchodování dostal?

K tradingu jsem se dostal celkem náhodou. Bylo to přibližně před dvěma roky, zrovna jsem v té době přemýšlel nad tím, že bych rád zkusil při práci ještě něco dalšího a narazil jsem na reklamu od nějakého brokera co vám slibuje peníze navíc při počátečním vkladu. Tak jsem se o to začal trošku zajímat, samozřejmě mi ta logika forexu přišla velice jednoduchá. Tak jsem si založil účet, chvilku jsem jel na demu, otevřel jsem náhodně nějaké první obchody, které mi vyšly, tak jsem si říkal, že nebudu ztrácet čas a hned přejdu na reálný účet. Vložil jsem peníze a samozřejmě jsem do dvou dnů všechno prodělal 😀 Nicméně v ten moment jsem už věděl, že se tomu budu chtít věnovat nadále i přes počáteční neúspěch, ale bez nějakého vzdělání to nepůjde. Takže jsem si sehnal nějakou literaturu, absolvoval nějaké semináře, ale hlavně jsem vložil ještě nějaké peníze a pokračoval dál na reálném účtu, protože pro mě obchodování na demu nemá smysl, potřebuji pro obchodování motivaci a demo účet je v podstatě taková hra. Raději jsem obchodoval menší pozice na malém účtu, než abych otevíral velké pozice, ale na demu. Postupem času se mi ale podařilo malý účet velmi slušně zhodnotit, což z dnešního pohledu už moc nechápu. Velkou část z toho se mi ale zase podařilo ztratit, bylo to ve fázi, kdy se mi fakt dařilo a myslel jsem si, že už všemu rozumím, a že to tak půjde pořád, a že už by mohl přijít ten čas přejít na Full-Time. Haha. Byla to potom hodně studená sprcha, ale z dnešního pohledu ještě že tak, protože to byla obrovská zkušenost. V tradingu je pořád co se učit a hlavně to chce trpělivost a pokoru.

Na čem je založená Vaše strategie?

Vetšinou se snažím obchodovat S/R zóny a Price Action formace na H1,H4 a D1. Orientačně u toho sleduji ukazatele RSI a Stochastic a občas Fibo, ale to jenom jako pomůcku.

Je něco co se Vám ve Výzvě opravdu povedlo a jste na to pyšný?

Ve Výzvě se mi myslím podařilo ověřit si, že se obchodovat celkem jednoduše a nehledat v tom zbytečně to co tam není.

Máte něco na čem chcete opravdu zapracovat a zlepšit?

Určitě je to práce se SL a TP, uzavírat co nejmenší ztráty a předčasně nezavírat dobré obchody. Je to z velké části hlavně práce s psychikou.

Dokážete vypíchnout něco konkrétního v čem Vám Výzva pomohla?

Pomohla mi uvědomit si, že opravdu trh neudělá co chci já, i když mi to připadá sebe víc logičtější. A hlavně to chce trpělivost.

Doporučil byste Výzvu ostatním a případně proč?

Tak je to podle mě možnost, jak si začít celkem slušně vydělávat. Má to jasně dané pravidla.
A pokud chcete vydělávat, tak to chce mít i nějaké zkušenosti. Taky nepůjdete řídit autobus, když ještě ani pořádně neumíte jezdit v autě.
Každopádně moc díky za tuto možnost.