Rozhovor před webinářem

Kolega Filip připravuje webinář o obchodním systému.

17. 12. 2017 vysíláme v 19:00 webinář o úspěšném obchodním systému, který při plnění pravidel Výzvy vydělal za 10 dní $4774 s nízkým drawdownem. Rozhodli jsme se, že před webinářem vyzpovídáme našeho kolegu Filipa, který si pro vás webinář připravil.

Filipe, řekni nám něco o sobě, jak ses k tradingu dostal a co tě na něm přitahuje?

Můj začátek s tradingem byl čistě náhodný. Dostala mě jedna cílená reklama. Pak už to šlo ráz na ráz. Studování, čtení literatury, jeden demo účet za druhým, hromada testování, první vklad, smazání účtu, vyzkoušení snad stovek strategii a indikátorů, povídání se zkušenějšími atd. Na tradingu mě nejvíce přitahuje ta svoboda, časová nezávislost, nezávislost na komkoliv jiném. V tradingu stojí všechno na obchodníkovi, a to mi na tom přijde vlastně to nejlepší.

Jak si přišel na zmiňovaný obchodní systém? Prozraď nám o něm něco ještě před vysíláním.

Úplně původní inspirace přišla ze zahraničí. Dlouho jsem se snažil lépe poznat renko grafy, které mi dávají trochu větší smysl než graf klasický. Takže jsem sbíral inspirace, kde se dalo. Mám také rád jednoduchost a tomu se přizpůsobil i tento systém. Musím být schopný reagovat rychle a dlouho neváhat. Jedná se tedy ve finále o zcela nenáročnou strategii.

Myslíš si, že je možné dlouhodobě vydělávat třeba i takto jednoduchým systémem?

Ano určitě. Věřím tomu, ba naopak si myslím, že mnoho zkušených obchodníků využívá jednoduché obchodní systémy. Nemyslím si, že obchodování by mělo být založené na složitostech. Ve finále stejně vždy záleží na obchodníkovi, jestli to zvládne nebo nikoliv.

Jak na tebe působí pravidla Výzvy? Využíváš i některé naše aplikace?

Pravidla Výzvy beru jako velký pohyb kupředu především v psychice při obchodování. Někdy je prostě den, kdy to nevychází podle představ a jediné, co je v té době potřeba udělat, je včas zastavit. Přesně i k tomu pomáhají pravidla Výzvy.

Na co se mohou diváci webináře těšit?

Ukážeme si myšlenku celého obchodního systému. Projdeme si také konkrétní obchody, abychom si ukázali obchodní systém i na grafu. Povíme si něco o splnění Výzvy a mém pohledu na to, co k tomu vedlo. No a samozřejmě pro Vás máme všechno připraveno ke stažení, abyste mohli také vyzkoušet tuto strategii popřípadě si ji upravit dle svých potřeb.

Děkujeme Filipovi za rozhovor, přejeme mu, ať se mu nadále v tradingu daří a už teď se těšíme na webinář.

Pokud ještě nemáte rezervaci, můžete tak provést zde.