První rozhovor s pokořitelem agresivní Výzvy

Dnešní článek bude o traderovi, který úspěšně dokončil Výzvu 250 Aggressive. Čeká nás tedy vůbec první článek o tomto typu Výzvy, který je stále oblíbenější. Pro připomenutí: ve Výzvě 250 Aggressive lze získat také kapitál 250 000 CZK, stejně jako v populární Výzvě 250, ale traderovi dává dvojnásobné mantinely ztrát a tedy větší prostor pro objem obchodů a případné slabší období obchodního systému. Denní ztráta zde může dosáhnout 10 % účtu, celková ztráta 20 %, zároveň je ale také požadováno 20% zhodnocení.

Přečtěte si, co nám o sobě, svém obchodním stylu a o Výzvě napsal trader José.

Jak jste se dostal k tradingu?

K tradingu mne přivedl můj mladší bratr. Když jsem viděl jeho odhodlání a nakonec jeho výsledky, oslovil jsem ho, aby mne taky zasvětil. Oba dva jsme studovali Technickou univerzitu a trading pro nás začal být nejen koníček, ale také přivýdělek na studia. Můj bratr se stal fulltime traderem, ale já sám jsem po škole věnoval veškerý čas své nové rodině, a tak jsem využil všemi deseti Vaši Výzvu, abych se mohl k tradingu vrátit.

Přiblížíte ostatním svůj obchodní styl?

Můj trading je založen na hedgování intrumentů DAX, EURUSD, GOLD. Každé ráno si vytvořím svoji technickou analýzu a už jen vyčkávám na možné vstupy. Samozřejmě načítám fundamenty, abych nechodil proti rozjetému vlaku. Můj hedging spočívá hlavně na možnosti vstupů více časových pásem, to znamená, že si podle svých pravidel najdu vstupy na M5, M15 a H1, samozřejmě do stejného směru. Předem mám vždy vypočítaný management, abych nemusel panikařit, když jde trh proti mně a jen čekám na ředění pozic podle mých pravidel. Samozřejmě při každém vstupu si určuji celkovou ztrátu a úrovně, kde uzavírám profity.

Co Vám dala Výzva?

Myslím si, že při Výzvě jsem dodržel svoji strategii pevněji, než bych byl schopen na vlastním obchodním účtu. V tom vidím velké plus. Předem daný obchodní plán se mi snad i díky tomu podařilo dodržet.

Ukázalo se, že je přesto potřeba něco zlepšit?

Musím zapracovat na menších DD (drawdown: maximální pokles účtu, pozn. Získejúčet.cz). V mém managementu jsem sice počítal s tak velkými DD, ale při skluzu trhu bych mohl narazit na limity.

Josému děkujeme za zpětnou vazbu k jeho úspěšné Výzvě a přejeme úspěchy i v další cestě za obchodním kapitálem. Na závěr se ještě podívejme, jako vždy, na výřez z Prostředí.

 agresivni_3