Price Action Trader: Pravidla Výzvy jsou klíčem k úspěchu

Nechte se inspirovat dalším krátkým rozhovorem s naším nejnovějším Fundovaným obchodníkem – panem Tomášem N. Nejdříve se mu Výzva 2x nepovedla, ale vytrval, pracoval na sobě a nakonec došel k cíli. 

‚‚Trading je pouze psychologická hra, kde disciplína hraje hlavní roli.’’

Něco o mně:

Za prvé, vystudoval jsem biomolekulární vědy. Tomuto oboru jsem se věnoval do doby, kdy jsem začal dělat výzkum s farmaceutickou společností z Nizozemska. Tehdy jsem si poprvé uvědomil sílu finančního trhu. Tato nizozemská společnost je kótovanou společností v hodnotě mnoha milionů eur. Navzdory mému vzdělání a zkušenostem ve vědě jsem žil od výplaty k výplatě. Mezitím jsem ve stejné firmě poznal lidi, kteří byli mnohem méně kvalifikovaní a zkušenější než já, ale investovali na akciovém trhu a do nemovitostí. Společně vydělali stovky tisíc, ne-li miliony eur. Toužil jsem být jako oni a dosáhnout finanční nezávislosti. Velmi jsem zvážil veškeré moje vlastnosti a možnosti a došel jsem k přesvědčení, že FOREX je pro mě cesta.

Jak obchoduji?

Obchoduji čistou PA se zaměřením na reverzní cenové paterny.

Co se mi povedlo:

Obchodní cíle stanovené pro Výzvu / Přípravnou fázi jsou klíčem k tomu, abyste se stali profesionálním obchodníkem. Byl jsem seznámen se Získejúčet prostřednictvím jednoho z mých oblíbených mentorů. Navzdory mé dobré obchodní strategii jsem Výzvu dvakrát opakoval kvůli nadměrnému obchodování. Bylo to až do doby, kdy jsem se začal soustředit na řízení rizika. Následně jsem prošel třetí Výzvou i Přípravnou fází bez problémů. Je to všechno pouze psychologická hra!

Co musím zlepšit?

Vzhledem k tomu, že psychologie je zcela nejdůležitější součástí tohoto podnikání, tak nejlepší způsob, jak psychologii eliminovat je rozvoj EA, který bude provádět všechny mé ruční strategie. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl zdokonalit v programovacím jazyku MQL.

Co mi dala Výzva?

Výzva mi pomohla formovat mé obchodní dovednosti. Během Výzvy jsem se naučil, že samotná obchodní strategie nestačí k tomu, abych dosáhl úspěchu – disciplína je prostě nutnost.

Vyzkoušejte si Výzvu na vlastní kůži. Sami uvidíte, že stanovit si pravidla má smysl!

Doporučil byste Výzvu ostatním a proč?

Ach ano! Patřím do skupiny v Telegramu, kde se všichni snažíme stát lepšími a ziskovějšími obchodníky. Vzájemně se podporujeme a sdílíme nápady. Někteří členové ve skupině již Výzvu mají.