Poctivou přípravou k 12 245 USD

Tentokrát je na řadě trader Miloš. Má za sebou zkušenosti s reálným účtem, a tak moc dobře ví, že je potřeba se na obchodní den pořádně připravit. Neobchoduje pouze podle jedné strategie, ale dokáže profitovat na různorodosti trhu. Je tedy připraven jak na trendové dny, tak na dny s pohybem do strany. Sám si vyzkoušel, že obchodování je hlavně o psychice a hledání “svatého grálu” je tak trochu zbytečné. Pojďte si přečíst co všechno nám na sebe Miloš prozradil. 

Taky si každý večer udělám podrobnou přípravu všech měnových párů a indexů na další den. Pak jen čekám na potvrzení.

Prozradíte nám na začátek něco o sobě? Jak jste se vlastně k obchodování dostal?

K obchodování jsem se dostal asi před 15-ti lety, kdy mě do tajů tradingu zasvětil kamarád. Založil jsem si malý účet 25 000 Kč. Tehdy jsem to měl víceméně jako hračku. Obchodoval jsem mini loty a pozoroval trh. Neměl jsem žádnou pevnou strategii, žádný money management, nepoužíval jsem žádné indikátory. Byla to pouze zábava. Tou dobou jsem se začal zabývat AOS, zkoušel jsem programovat vlastní roboty a taky jsem začal přeprogramovávat roboty jiných lidí. Snažil jsem se najít jediný dokonalý systém, který by fungoval na všech měnových párech a indexech. Některé AOS fungovaly úspěšně i několik let, ale nakonec selhaly. Pak jsem měl dlouhé období, kdy jsem se tradingu vůbec nevěnoval. Ani to nebylo tím, že bych vybílil účet, ale prostě jsem se zabýval něčím jiným. Pořádně jsem se začal zabývat tradingem až poslední rok. Myslím, že jsem taky trochu dospěl a Výzva pro mě byla skvěle načasovaná.

Na čem je založená Vaše strategie?

Já mám několik obchodních strategií. Záleží, jestli trh má trend nebo jde do strany. Záleží v jaký konkrétní čas obchoduji, jestli jsou to hlavní měnové páry nebo vedlejší, jestli jsou to indexy nebo komodity. Jestli obchoduji Londýnskou burzu, Americkou nebo se mi nechce spát, tak třeba i Asijskou seanci. Krásně zde můžete vidět odlišnou mentalitu. Rád používám Ichimoku, pokud se tento indikátor naučíte správně používat, hodně vám prozradí, zvláště v trendovém období. Když jde trh do strany, tak používám Stochastic 10 3 3 Close/Close Smoothed. 15M nebo 30M, pokud jste intradenní obchodníci. Samozřejmostí jsou Supporty a Rezistence, Price Action, London Breakout atd. Taky si každý večer udělám podrobnou přípravu všech měnových párů a indexů na další den. Pak jen čekám na potvrzení.

Nejhorší, co se vám může stát, když nenaskočíte do obchodu, o kterém nejste zcela přesvědčeni, že skončí profitem, je.. že váš účet zůstane tam, kde byl. A to zdaleka není ten nejhorší scénář.

Je něco co se Vám ve Výzvě opravdu povedlo a jste na to pyšný?

Tato Výzva byla pro mě OPRAVDOVOU VÝZVOU. Vždy jsem měl problémy s trendem do strany, zvláště o prázdninách. To jsem raději neobchodoval. Teď jsem si chtěl vytvořit vlastní “challenge”. Říkal jsem si: “Pokud chceš být profesionální obchodník, tak musíš umět zvládat všechna období!” Proto jsem chtěl splnit výzvu v mém “nejhorším” období, tj. PRÁZDNINY. Jak se říká těžce na cvičišti, lehce na bojišti 🙂

Vývoj obchodního účtu Výzvy 100 000

Máte něco na čem chcete opravdu zapracovat a zlepšit?

Mám toho ještě hodně, co zlepšovat, ale dobré je, že vím, co. Kromě technické analýzy, kterou mám poměrně zvládnutou se víc zajímám o fundamentální zprávy, taky je to jedna z mých technik, kdy obchoduji vyhlášení. Začínám se zlepšovat v Money Managementu, tam mám ještě hodně práce na sobě. A samozřejmě psychika. Zvládnutí psychiky je podle mě nejzásadnější. Je to 60% úspěchu. Dále jsem se čerstvě začal zabývat statistikou. Nikdy jsem ji moc nebral vážně (statistika nuda je) má však cenné údaje 🙂 Teď vážně, statistika vám dokáže upevnit psychiku. A to je na tradingu to nejdůležitější.

Dokážete vypíchnout něco konkrétního v čem Vám Výzva pomohla?

Výzva mně pomohla především zvládnout mé vlastní já. Upevnit morálku – vědět, kdy skončit.. a taky vědět, kdy začít. Nejhorší, co se vám může stát, když nenaskočíte do obchodu, o kterém nejste zcela přesvědčeni, že skončí profitem, je.. že váš účet zůstane tam, kde byl. A to zdaleka není ten nejhorší scénář.

Doporučil byste Výzvu ostatním a proč?

Výzva je nejlepší prostředek, jak získat slušný kapitál. A po regulaci ESMA nejspíš nejjednodušší způsob, jak fungovat dál. Moc fandím klukům, co tento projekt vymysleli. Myslím, že je to miliardový nápad a jsem poctěn, že se toho můžu zúčastnit.

Statistiky obchodního účtu