Online kurzy, spousta strategií, první neúspěchy a nakonec splněná Výzva

Trader Robert se k obchodování nedostal sám. Prošel online školeními a vyzkoušel řádku strategií. Jak už to asi k tradingu patří, nejprve prodělal nějaké peníze, ale pak si správně uvědomil, že trading není tak jednoduchý jako v reklamních kampaních, kterých najdete na internetu opravdu hodně. Všechny tyhle zkušenosti z něj ale udělali lepšího obchodníka a Robert se neohlíží zpátky, jde stále kupředu za svým cílem. 

‚‚Výzva neskutečně kultivuje disciplínu a odpovědnost ke kapitálu díky jasně předem stanoveným pravidlům Výzvy.”

 

Prozradíte nám něco o sobě? Jak jste se například dostal k tradingu?

K obchodování jsem se dostal přes známého a byla z toho láska na první pohled. Kupoval jsem si online kurzy, studoval a vyzkoušel hodně různých strategií. Ve snaze najít svatý grál tradingu a vidiny rychlého zisku jsem prodělal nějaké peníze a teprve pak jsem začal střízlivět a uvědomovat si, že to nebude tak lehké, jak nám reklamy nafocených úspěšných obchodníku předhazují. Nicméně už v tu dobu bylo rozhodnuto a já jsem věděl a vím, že toto chci dělat profesionálně a na plný úvazek.

Jakým obchodním stylem se Vám podařilo splnit Výzvu?

Obchoduji pouze čistý price action v oblastech důležitých supportu a rezistencí na H4, D1, W1 a MN a ke vstupu používám primárně divergenci v několika variantách anebo candle action ideálně kombinaci těchto dvou.

Co se Vám během Výzvy povedlo?

Povedlo se mě dodržovat vstupní a výstupní pravidla a obchodovat pouze jednu osobně backtestovanou strategii, která je obchodovatelná v podstatě na jakémkoli instrumentu i časovém rámci.

 

Co naopak musíte ve svém tradingu zlepšit?

Musím zlepšit trpělivost při čekání na ideální vstupy do pozic, lepší diverzifikaci obchodovaných instrumentu a na MM (money management) budu pracovat neustále. Také, a to je pro mne velmi důležité, neobchodovat za každou cenu a raději sedět na rukách, než se zamotávat do nepromyšlených obchodu a vracet tak pěkné, poctivě nabyté pipy zpět trhu.

V čem Vám Výzva pomohla?

Výzva neskutečně kultivuje disciplínu a odpovědnost ke kapitálu díky jasně předem stanoveným pravidlům Výzvy. Já osobně jsem Výzvu musel několikrát opakovat, neboť jsem měl nějaký mentální blok, kdy jsem si v podvědomí říkal, že to lze splnit pouze s porušováním pravidel a obchodováním velkých pozic. Nyní si plně uvědomuji, že to není pravda a s pevnou disciplínou a vírou ve svůj obchodní plán lze těchto výsledku dosáhnout také.

Doporučil byste náš program i ostatním obchodníkům? Řekněte nám také proč.

Výzvu bych určitě doporučil všem, kteří mají seriózní zájem se někam dál v tradingu posunout, neboť zde mají možnost si vyzkoušet v reálném obchodním prostředí svůj obchodní systém otestovat psychiku a důvěru v sebe samého.