Obchodováním Nasdaqu k Fundovanému účtu

Americké akciové indexy se v Česku příliš nenosí, respektive neobchodují. U brokerů bývá jejich obchodování poměrně nákladné, a to včetně těch světově nejznámějších, jako je S&P 500, Dow Jones nebo Nasdaq. Přesto se u nás našel obchodník, který se nezalekl a svou strategii úspěšně aplikuje na jeden z nich, konkrétně futures kontrakty Nasdaq, a to se skvělými konzistentními výsledky. Futures obchoduje přes platformu Ninjatrader 7, a to díky našemu kopírovacímu softwaru, který pozice v reálném čase kopíruje do platformy Metatrader.

Prvním krokem k obchodování kapitálu naší společnosti je splnění pravidel Výzvy. To se obchodníkovi Lukášovi podařilo s následujícím výsledkem:

Ke splnění pravidel obchodník dospěl v podstatě přímočaře, pouze jeden den byl ztrátový, jinak se každý den přiblížil profitu a dosáhl jej přesně za potřebných 10 dní. Při 14 zobchodovaných lotech měl obchodník úspěšnost 70 % pří průměrném Risk-Reward Ratio 2,07. Pokud má obchodní systém takovéto parametry, je obchodník na skvělé cestě ke konzistentně profitabilnímu tradingu. Jak ale všichni víme, každý obchodní systém má i svá slabší místa. Jedno z nich se projevilo v Přípravné fázi:

Vidíme, že prvních asi 30 obchodů systém stagnoval v mírné ztrátě. Obchodník však evidentně nezazmatkoval, zůstal u svého systému a nakonec se dočkal odměny. Na Přípravnou fázi tak potřeboval o něco více dní, ale výsledky jsou i tak perfektní s vysokou rezervou na denní i celkovou ztrátu.

V těchto dnech obchodník začíná správu našeho kapitálu. Přejeme mu i nadále pevnou disciplínu a úspěšné obchodování.