Nový fundovaný obchodník Petr

Dlouho jsme v této kategorii nezveřejnili rozhovor s úspěšným obchodníkem. Přečtěte si, co nám o sobě a svém obchodování napsal obchodník Petr.

Můžeme Vás, Petře, poprosit o krátké představení a přiblížení Vašeho obchodování? 

Zdravím všechny obchodníky a zároveň nové kolegy. Jmenuji se Petr a trading mě bere už od roku 2013. Obchodování mi ukázal kolega z práce. Dlouho se tomu věnoval při práci a jednoho dne se na práci vykašlal. Odešel právě kvůli obchodování. To pro mě byla asi největší motivace a řekl jsem si, že tohle chci taky. No a teď jsem tomu zase o kousek blíž.

Moje obchodní strategie je velice jednoduchá. Koukám pouze na čistý graf, kam kreslím trendové čáry. Nejčastěji je to na 30M a obchody si potvrzuji na delších časech. Celkově se řídím známým pořekadlem „Trend is your friend.“ Nic víc nepoužívám. Je pravda, že obchodních strategií jsem vyzkoušel za 5 let aktivního obchodování celkem dost a vždycky to dopadlo blbě. Byl jsem spíš zmatený, než aby mi to v něčem pomohlo. Takže v jednoduchosti vidím sílu. SL a TP samozřejmostí a trady s pozitivním RRR.

Máte něco, co myslíte, že se Vám ve Výzvě a Přípravné fázi povedlo opravdu dobře? Nebo naopak víte, co je potřeba zlepšit? 

Výzva pro mě byla absolutně neuvěřitelná změna. V testu se toho povedlo celkem dost. Dodržel jsem pravidla, šel do toho konečně s hlavou, cítil jsem se jako trader, obchodování mělo jasný plán a mantinely, který mě držely ve hře. Zkoušel jsem si předtím ten zkušební účet zdarma a tam jsem absolutně pohořel. Prostě o nic nešlo, tak jsem si jednou řek, že mám pravdu. No a hádejte jak to dopadlo 😀 Pravdu jsem neměl. V tom ostrém testu jsem měl taky takový pocit, ale prostě tam už jsem to musel ustát, přece jsou tam prachy ve vzduchu a obchodovat 1 000 000, to už musí být trochu jiné kafe.

Určitě je ale furt co vylepšovat a být tak s kapitálem co nejlépe připraven. Hlavně ty svoje pocity pravdy. Zbytečně mi to maže peníze z účtu a dostává mě to do stresu. Mám na monitoru napsáno „zítra je taky den“, tak asi nápis ještě zvětším.

V čem vidíte největší přínos Výzvy?

No musím říct, že je toho ve finále fakt dost. Celé to obchodování beru úplně jinak. Připadám si jak kdybych se připravoval na olympiádu nebo tak něco. Prostě není prostor na chyby a ten, kdo bude lépe připraven, ten vyhraje. Mám konečně denní stopku, která mi dost ovlivňuje ten můj problém s pocitem pravdy. Celkově jde o tu disciplínu, která je u mě teď úplně jinde a konečně můžu říct, že začínám chápat, jak je důležitá. Další velkej přínos je ten kapitál, těším se na obchodování s takovým účtem. Obchodování má smysl, když si jdu třeba pro 30 000 a né pro 30 Kč, za který si můžu koupit tak maximálně jedno pivo.

Výzva je v obchodování velká změna. Dalo mi to mnohem víc, než několik let na demu. Je tam kapitál. Disciplína je základ. Víte, že na vás někdo kouká a sleduje výsledky. No a teď budu dělat to, co mě baví. S malým účtem to nemá absolutně význam. Nic neriskuju a můžu vydělávat tradingem. Vlastně mě mrzí, že jsem se k Výzvě nedostal dřív, myslím, že bych si ušetřil dost trápení a mohl jsem být už někde jinde. Děkuji za projekt jako je Získejúčet.cz, jsem rád, že něco takového v ČR máme.

Děkujeme Petrovi za rozhovor a možnost seznámit se s jeho obchodováním. Přejeme mnoho úspěchů na Fundovaném účtu a těšíme se na co nejdelší spolupráci. A co vy, jste připravení na změnu ve svém tradingu? Zkuste obchodovat na velkém účtu.