Ne vždy to vyjde na poprvé

Dnes nám o sobě prozradí něco málo trader Karel. Tradingu se věnuje 4 roky a vše začalo pouze nevinným brouzdáním po internetu. Z jednoho článku se jeho cesta proměnila až k vlastní obchodní strategii, spoustě zobchodovaných hodin, smazaným účtům, a hlavně ke splněné Výzvě. 

‚‚Zjistil jsem, že čím déle sedím u platformy, tím je to horší.’’

Prozradíte nám na začátek něco o sobě?

Před čtyřmi roky jsem brouzdal po internetu a narazil jsem na stránky, kde se psalo o traidingu. Začetl jsem se do článku a celkem mě to chytlo. Založil si demo účet a začal. Po týdnu obchodování jsem přišel na to, že to asi tak jednoduché nabude, jak jsem si myslel. Demo účet jsem vynuloval. Začal jsem tedy vyhledávat všechny možné články a diskuze, kde se dalo dost dozvědět. Bohužel toho bylo tolik, a tak rozdílných informací, že jsem zase nic moc nevěděl. Tak jsem si řekl, že musím zkusit obchodovat co nejjednodušeji, a hlavně zůstat u jednoho systému a pilovat jej. Bohužel ani můj první systém nevykazoval takových výsledků, jak jsem si představoval. Začal jsem tedy různé věci doplňovat a jiné zase rušit, až jsem se dostal do fáze, kdy začalo nést ovoce. Tam jsem zjistil, že méně, může někdy znamenat více.

Jaká je ta strategie, která Vám funguje?

Strategie je velmi jednoduchá, využívám dva oscilátory, jeden indikátor, ale hlavně jsou pro mne nejdůležitější suporty a rezistence. Obchoduji jen DAX na grafu M5, ale sleduji zároveň TF s M30 a H1 s korelujícím SP 500. Nastavil jsem si denní limit zisku a snažím se ho dosáhnou co nejdříve po deváté hodině. Pak platformu opouštím. Zjistil jsem, že čím déle sedím u platformy, tím je to horší.

Co se Vám ve Výzvě povedlo? V čem myslíte, že Vám Výzva pomohla? Je něco, co musíte ještě vylepšit?

Tato Výzva, byla už moje několikátá (nezvládal jsem zisk) a v této se mi opravdu už povedlo přesně dodržovat věci, které jsem kazil v poslední Výzvě. Důkladně jsem si prošel vaše vyhodnocení, analyzoval, v čem jsem dělal chyby a tomu se vyhnout. Výzva mi dost pomohla v dodržování pravidel, hlavně co se týče money managementu. Nejsem zrovna dobrým zastáncem pravidel, ale zde to jinak nejde a tady se mi to potvrdilo. Musím ještě dopilovat svoji psychiku. Tam mám ještě mezery. Přeci jen se jede v jiných objemech peněz, než jsem zvyklý.

Já jsem se do Výzvy pustil hlavně skrze kapitál, který na obchodování nemám. Sice mám jen Výzvu 500, ale to je pro mne dostačující. A pokud se mi bude dařit, mám reálnou možnost navýšení kapitálu, za dobré výsledky. Hlavně si může každý nejprve vyzkoušet “Zkušební výzvu zdarma”, i ta má svůj význam.