Konzistentní výsledky dalšího úspěšného tradera!

Obchodníci našeho projektu byli v červnu velmi úspěšní, a proto vám přinášíme další článek o splněné Výzvě. V tomto případě se jednalo o Výzvu 200, kde může obchodník získat kapitál v hodnotě 200 000 Kč.

Na této splněné Výzvě je opět krásně vidět důležitost správného risk a money managementu.  Nejdůležitějším a zároveň nejjednodušším pravidlem Výzvy je dodržení pravidla maximální denní ztráty. Právě toto pravidlo však dělá většině obchodníků největší problémy. Obchodník nikdy neví, kdy a kolik mu trh zaplatí, jediné, co si obchodník může při obchodování definovat, je úroveň ztráty na obchod i na den. Náš obchodník si tuto skutečnost plně uvědomuje a pravidla maximálních ztrát ani zdaleka neporušil. Pojďme se podívat na obchodní vlastnosti tohoto účtu tak, jak jsou vidět v aplikaci Prostředí tradera.

Úspěšně splněná pravidla Výzvy

Úspěšně splněná pravidla Výzvy

[sociallocker id=”10924″] Úspěšnost obchodů je poměrně průměrných 45 %. Tuto úspěšnost obchodů však značně vylepšuje dobrý poměr RRR. Průměrná ztráta činí 725 CZK, průměrný zisk je 1 535 CZK, výsledný poměr RRR je tedy přibližně 1:2. Skvělé jsou i doplňkové ukazatele. Očekávaný průměrný výsledek obchodu činí 290,55 CZK, profit factor je příznivých 1,73.

Obchodník ke splnění Výzvy využil 19 obchodních dní, obchodoval tedy ve většině obchodních dní, které nabízí 30denní období Výzvy. Tyto dny skončily v 15ti případech v zisku, což činí také statistiku podílu ziskových obchodních dní bezpečně nad požadovanou hranicí.

Velice si vážíme především striktního dodržování limitů ztrát, které se s velkou rezervou držely od požadovaných hranic.

Tento účet je také specifický jednotným a systematickým přístupem. Trader obchoduje pouze jeden trh – německý akciový index Dax. Rovněž dodržuje naprosto jednotný position sizing, který nastavil na hodnotu 0,1 lotu u brokera XTB. Stále stejný obchodní přístup je vhodný i pro zpětnou revizi obchodních výsledků.

Na závěr se podívejme na stabilně rostoucí equity křivku.

Equity křivka úspěšného tradera

Equity křivka úspěšného tradera

[/sociallocker]