Jak splnit Výzvu v nejkratším možném čase? Připravili jsme rozhovor s dalším úspěšným traderem.

Úspěšných pokořitelů Výzvy pomalu přibývá. Dalším je pan Vratislav, kterému se podařilo pravidla pro postup do Přípravné fáze splnit za nejkratší možnou dobu – pouhých 10 dní. Pana Vratislava jsme vyzpovídali, abyste měli možnost se seznámit s dalším úspěšným traderem našeho projektu a třeba se inspirovali, kudy vede cesta za reálným kapitálem.

1) Nejdříve nám povězte něco o sobě. Jak jste se dostal k tradingu a co Vás na něm zaujalo?

K tradingu jsem se dostal náhodou, jelikož se dlouhou dobu zajímám o finanční trh celkově a vzhledem k naší situaci, kdy máme postiženého syna, jsem řešil práci z domova. Hledal jsem práci, kde budu svým pánem, nebudu vázán další osobou, a jednoduše řečeno: co si udělám, to budu mít. A pokud udělám chyby, jsou to moje chyby a z nich se opět něco nového naučím. Láká mě na tom hlavně to, že nejde o jednotvárnou práci, ale že trh se mění i třeba z minuty na minutu a jsou v tom emoce, obavy… zkrátka se pořád něco děje.

2) Určitě všechny zajímá, jakým stylem obchodujete. Můžete nám popsat ve zkratce Vaši strategii?

Průběžně jsem zkoušel několik strategií, ale v současné době Výzvu obchoduji tzv. GRID systémem. Užívám velké množství signálů v Metatraderu (ADX, Alligator, trendovou analýzu atd.) a vše je o správném nastavení a načasování, kdy obchod otevřít i uzavřít. Nepoužívám nastavení TP (takeprofit) a SL (stoploss), jelikož jsem si velmi oblíbil Metatrader od Admiral Markets spolu s jejich Supreme pluginy, kde nejvíce používám jejich Trade Terminal, který mi pomáhá právě i s dodržením denní a maximální ztráty pro Výzvu.

3) Co si myslíte, že je v tradingu nejdůležitější?

Nejdůležitější je nastavit si denní cíl (jak zisku, tak i ztrát), což právě Výzva velmi správně podporuje. Jsou určitá pravidla, podle kterých by si obchodník měl nastavit, kolik je ideální denně maximálně ztratit vzhledem ke svému kapitálu a přes tuto hranici prostě denně jít nesmí. Obchod je na psychiku. Pokud se člověk začne potit a cítí, že začíná dělat nesmysly, musí přestat obchodovat a odpočinout si. Mám s tím velké zkušenosti, kdy si člověk myslí, že velkou ztrátu je schopen rychle nahradit ziskem, ale není to pravda. Většinou to končilo ještě větším krachem.

4) Před zakoupením Výzvy 50 jste několikrát neúspěšně absolvoval Zkušební Výzvu. Co jste změnil, než jste šel do placené Výzvy? Je nutné podoktnout, že Vaše poslední Zkušební Výzva dosáhla nejlepšího zhodnocení za 6ti měsíční historii našeho projektu Získejúčet.cz.

Změnil? Právě jsem se naučil pracovat s tou psychikou, jak jsem popisoval v předchozím bodu. U předchozích Zkušebních výzev jsem na toto nehleděl a proto byly neúspěšné. Člověk si řekne: o nic nejde, je to DEMO, takže jsem hodně riskoval a velmi zbytečně, kdy jsem byl schopen během jednoho dne přijít o celou maximální ztrátu Výzvy. Velmi špatně. Poučil jsem se a placenou výzvu obchoduji stylem: “nemusí pršet, stačí když kape”. Ono když si to člověk dá dohromady za celý měsíc, tak je to pak moc pěkný zisk, který vyobchoduje za delší dobu, ale s menším rizikem, že příjde o vše.

5) Proč jste se rozhodl využít nabídky projektu Získejúčet.cz? V čem Vám i ostatním obchodníkům může pomoci?

Rozhodl jsem se právě z toho důvodu, že mě Výzva tlačí k zodpovědnému obchodování s denním risk managementem. V tom je síla. A hlavně také proto, že v současné době nemám kapitál. A pořád si stojím za tím, že Výzva člověka donutí být zodpovědný a to je v tomto obchodování velmi důležité. Pokud člověk bude obchodovat i svůj kapitál bez zodpovědnosti, velmi rychle o ten kapitál může přijít. Pokud se mi bude dařit v obchodování Výzvy i na reálném účtu, vydělám slušný zisk s minimálním finančním rizikem, který by mě mohl i třeba zničit.

Výsledky tradera na zkušebním účtu:

Nyní prochází pan Vratislav přípravnou fází. Pokud opět neporuší žádné pravidlo, čeká ho fundovaný účet naší společnosti. Držme mu palce!