Fundovaný obchodník o své cestě za kapitálem

Povězte, prosím, našim čtenářům, jak jste se dostal k tradingu.

O obchodování jsem se začal zajímat během studií na VŠ. Tehdy šlo ale čistě o teoretický zájem, bavilo mě sledovat makroekonomické zprávy, měny, akcie atd. V té době jsem měl dost času na vstřebávání informací, ale chyběly prostředky na reálné obchody. Po několika letech v zaměstnání jsem se rozhodl začít obchodovat s reálnými penězi a začít zkoumat trading v praxi. Začátky byly těžké a obchody často končily ztrátou, bral jsem to ale tak, že si platím „školné“, bez čehož se nikdy neposunu k výdělkům. Postupem času jsem se přesouval k ziskům, i když ne nijak závratným. Poměrně velkým problémem byl také nedostatečný objem financí. Při účtu o velikosti několika málo desítek tisíc byl každý obrat trhu proti mně bolestný. Další zádrhel spočíval v tom, že trading se úplně neslučoval s mým zaměstnáním a často jsem na obchody prostě neměl čas.

Nyní jsem časově mnohem flexibilnější a Výzva mi poskytuje účet rozumné velikosti, takže vše je rázem mnohem jednodušší.

Jakou máte obchodní strategii?

V podstatě patřím k intradenním obchodníkům. Občas nějakou pozici držím více dní, ale to spíše výjimečně. Základem mé strategie je sledování trendů a hledání správného signálu pro vstup v několika časových rámcích současně. V grafu mám umístěné Bollinger Bands, což mi napomáhá k rozhodnutí o vstupech i výstupech, ale především dává přehled o volatilitě trhu. V podstatě je pro mě nejdůležitější najít správný okamžik vstupu a podržet obchod tak dlouho, aby se mi vyplatil.

Jak Vám pomohla Výzva?

Ve výzvě se mi povedlo splnit pravidla v krátkém čase, i když ne napoprvé. Za důležité však považuji poučit se z předchozích chyb a jít si stále za svým cílem. Po úpravě strategie se mi podařilo výzvu splnit za 10 dní, přípravnou fázi také tak, takže vše bylo poměrně rychlé.

Největší pomoc byla v disciplíně. Hodně mi výzva pomohla v tom, abych se na trading díval z dlouhodobého hlediska. Jde o to mít konzistentní strategii, která mi vynese zisky v příznivých obdobích a nezruinuje mě při odlivech. Zásadní bylo pochopení, že nejdůležitější je zachovat účet s dostatečným objemem financí do dalšího dne. Vždy budou dny, které jsou ziskové a pak také ty, kdy dojde ke ztrátám. Nejdůležitější je, aby den, kdy zcela neodhadnu situaci, nevedl k bankrotu. Ztrátové dny podle mě přicházejí u každého a maximální denní ztráta je skvělý způsob, jak držet své ego na uzdě.

Je něco, co je ještě potřeba zlepšit?

Je toho stále mnoho, na čem musím zapracovat. Zejména mě trápí tragický poměr RRR u mých obchodů. Postupem času se mírně zvedá, ale ještě v tom musím udělat veliký posun. Je super, že většina mých obchodů končí v zisku, což odpovídá tomu, že vstupy jsem vždy považoval v tradingu za klíčové. Nyní chci více porozumět tomu, kdy se trh vyčerpal a kdy ještě ne.

Získejte výhody fundovaného účtu!

Splňte pravidla a obchodujte pro naši společnost. 70 % zisků pro vás, riziko kryjeme my.

PŘIJMOUT VÝZVU

Proč byste výzvu doporučil ostatním obchodníkům?

Především je to snadný způsob, jak obchodovat slušný objem peněz bez výrazného rizika. Za výborné považuji i to, že obchodník má jasně dané denní i celkové ztráty – nejde tedy pod tlakem ztratit dlouhodobý výdělek během několika hodin.

Co mě ale přitahuje nejvíce je to, že u výzvy jde o systém, kdy vydělávají oba – obchodník i poskytovatel kapitálu. Zájmy obou stran jsou v souladu a z toho plyne vše ostatní – dlouhodobost, otevřená komunikace, pomoc atd. Takové systémy mám prostě rád.