Bez pravidel nemůžete být ziskový obchodník

Myslíte, že k úspěšnému obchodování jsou potřeba nekonečné roky zkušeností a spousta let praxe v oboru? To nemůžeme potvrdit. Další z řady úspěšných je trader Jan, který za sebou rozhodně nemá desítky let zkušeností. I tak svými výsledky strčí ne jednoho ostříleného tradera do kapsy. V tradingu může uspět každý, kdo je dostatečně disciplinovaný. Někdy jednoduše mládí a drive vyhrává. V tradingu je potřeba riskovat, a to kolikrát mladší generace zvládá lépe, než je tomu u životem zkušenějších obchodníků. Sám trader přiznává, že úspěch nepřišel na poprvé, ale ostatně na kole se také nenaučíte jezdit během prvního pokusu. Honzovi gratulujeme k výbornému pokroku a přejeme mnoho TP i v dalším obchodování. 

‚‚Bez jasně daných pravidel, nemůžete být ziskový.’’

Trader Jan

Trader Jan

Prozradíte nám něco o sobě? Jak jste se například dostal k tradingu?

Tak k tradingu jsem se dostal zhruba před dvěma lety krátce po škole. Chodil jsem již do práce, ale chtěl jsem začít nějaké své vlastní podnikání. Nápady jsem měl různé, většinou na ně ale chyběly znalosti a hlavně finance. Poté, myslím, že to bylo na Facebooku, jsem narazil na první reklamu na trading kurz. Vypadalo to všechno super, ale hned po prvním webináři mé nadšení opadlo, když jsem zjistil, že celý kurz stojí kolem 12000,-. Dodnes si pamatuji, jak mi to přišlo hodně peněz a byl jsem dost skeptický, především kvůli různým internetovým podvodníkům. Nakonec jsem si ale kurz zakoupil, byl to tenkrát opční kurz, a i přesto, že se stále učím a mám se stále ještě co učit, tak jsem vděčný, že jsem tenkrát toto rozhodnutí udělal, nekoupil si náhradní díly do auta a podařilo se mi vstoupit do světa tradingu.

Jakým obchodním stylem se Vám podařilo splnit Výzvu?

Obchoduji hlavně otevření Londýnské seance na 15minutovém grafu. Vyznačím si Range a po proražení vstupuji do obchodu. Také používám různé patterny, jako trojúhelníky, engalfingy, apod.

Co se Vám během Výzvy povedlo?

Nejvíc jsem šťastný, že se mi povedlo ve Výzvě uspět. Pamatuji si, jak jsem Výzvu objevil a dlouho jsem si nevěřil, poté jsem měl i nějaké neúspěšné pokusy.

 

Prostředí tradera

Prostředí tradera

Co naopak musíte ve svém tradingu zlepšit?

Určitě bych do budoucna chtěl zlepšit zavírání ztrát. Jeden den jsem měl hodně ztrátový, a to jen proto, že jsem obchody neuzavřel včas podle plánu a nechal jsem je jít trochu do doufající fáze, a to ohrozilo můj denní limit ztrát.

V čem Vám Výzva pomohla?

Řekl bych asi hlavně v dodržování pravidel. Výzva je občas přísná a bez dodržování pravidel ji těžko uděláte, tak je to podle mého i v klasickém tradingu s vlastním kapitálem. Bez jasně daných pravidel, nemůžete být ziskový.

Statistiky obchodování

Statistiky obchodování

Doporučil byste náš program i ostatním obchodníkům? Řekněte nám také proč.

Hlavně kvůli té možnosti začít obchodovat s rozumným kapitálem a možnosti si vydělat na vlastní kapitál. Myslím, že je to skvělá šance pro mladé lidi jako já posunout se někam dál.