Výzva 80 000 EUR pomocí price action a M1

Zdravím tradery ZískejúčetV tomto článku se koukneme, jak jsem dosáhl požadovaného zisku 8000 EUR během pěti dnů pomocí jednoduchých price action strategií na minutovém grafu, které jsem obchodoval na DAXu.

Nejdřív bych se chtěl představit. Jmenuji se Khac Tu a od srpna 2018 pracuji pro ZískejúčetPředtím jsem byl jako mnoho z vás, a samozřejmě pořád jsem, trader, který se snažil získat kapitál od Získejúčet, abych mohl obchodovat na finančních trzích a začít vydělávat peníze. Dodnes jsem už nějaké Výzvy splnil, ale když můj sen ležel přímo přede mnou, skončily moje pokusy jenom zklamáním.

Na obrázku vidíme mojí křivku z Prostředí tradera. Na začátku to byla katastrofa, ale za ty měsíce dřiny jsem svůj trading dostal na úroveň, kde začínám vidět výsledky. Jelikož jsem nesplnil ještě žádnou Přípravnou fázi, pořád doufám, že ten účet brzy dostanu a každým dnem se stále učím nechybovat a jít si za svým cílem.

Pojďme se kouknout na můj trading

Ukážu vám svoje základní principy tradingové strategie a budu je aplikovat na DAX v minutovém grafu. Jedná se o jednoduchou price action.

Základní princip mojí strategie je obchod breakoutů cenových formací. Pojďme se podívat na pár základních z nich. Věřím, že většina z vás je moc dobře zná.

Trojúhelník

Tato konsolidační formace se tvoří dvěma konvergujícími trendovými liniemi. Vstup shortu se uskutečnil při breaku směrem dolů.

Obdélník

Dvě horizontální S&R linie ohraničují takzvaný range. Breakout nahoru by signalizoval býkové momentum, což se potvrdilo i v tomto případě na obrázku.

Kanál

Dvě paralelní trendové linie tvoří tuto formaci. V tomto případě by break dolů signalizoval potenciál na prodej (short). Opět je na obrázku zachycen společně i s realizovaným obchodem.

Toto jsou tři základní formace price action, které používám. Samozřejmě existuje více druhů a variací. Jak vidíte, moje strategie postavená na Price Action Breakout Trading  je v co nejjednodušší formě. Se správným risk a money managementem se z této strategie stává velice účinný nástroj, což potvrzují i výsledky Výzvy. Nemusíte tak v grafu mít velké množství indikátorů, nebo vymýšlet něco komplikovaného.

Pokud chcete, můžete se na výsledky podívat přímo v platformě MetaTrader 4.  Tady jsou k dispozici moje přihlašovací údaje.

  • Login: 23206769
  • Heslo: priceaction1
  • Server: AmiralMarkets-Demo


Můžete si otevřít přímo minutový graf a postupně mé obchody z historie přetahovat do grafu. Obchody se vám tak ukáží přímo v grafu.

Aplikace na minutový graf na DAXu.

Určitě chcete vědět, proč zrovna obchoduju DAX a ne měnové páry nebo jiné instrumenty. Dax je schopný vygenerovat více než 10 signálů za den. Z tohoto hlediska mi úplně vystačí soustředit se jenom na DAX, který můžu konzistentně obchodovat na denní bázi. Jak jistě víte, obchodování na denní bázi může být velice stresující a je potřeba se vyrovnávat s velkými návaly emocí, které je potřeba co nejlépe filtrovat. Určitě je potřeba přistupovat k tradingu opravdu disciplinovaně.

Pár obchodů na ukázku

TRADE #1 Stoupající Kanál – short 31. 08. 2018, 15:37:58

Čistý breakout trade, do kterého jsem vstoupil minulý pátek. Červená šipka indikuje moment, kdy cena prorazila skrz formaci. SL byl zadán nad high kanálu a TP byl umístěn nad signifikantním supportem. Výsledek tradu je 260 bodů s profitem 1048 EUR za pouhých 30 minut.

Trade #2 Padající Trojúhelník – short 04. 09. 2018, 10:17:44

Tento trade byl velmi zajímavý. Počátečně jsem vstoupil po breaku trojúhelníku se SL u první šipky. Předtím než cena dosáhla na můj TP, objevila se další trojúhelníková cenová formace. Po druhém breaku, který je sám o sobě tradingová příležitost, jsem posunul SL nad posledním high (druhá šipka) druhého trojúhelníku a tímto zajistil nějaké profity. Tento trade sebral z trhu 360 bodů s profitem 1441 EUR za pouhých 15 minut.

Trade #3 Padající Kanál – short 04. 09. 2018, 17:00:49

Tento trade je podobný tradu #2. Vstoupil jsem long na break padajícího kanálu nad posledním high (červená čára) a umístil SL pod posledním low (první červená šipka). Později se objevila obdélníková formace a po breaku obdélníku jsem posunul SL pod jeho range (druhá červená šipka). Tento trade vydělal 310 bodů s profitem 1265 EUR za 51 minut.

Ješte chci upozornit, že tyto trady jsou jen ideální příklady. Samozřejmě i k této strategii patří ztráty. Důležité je umět ztráty správně korigovat a nenechat si odmazat velké částky. Zdravá historie by měla vypadat přibližně takhle:

Přesto, že jsem realizoval ztráty, tak s dobrým risk managementem a hledáním dobrých reward-to-risk tradů, se prokázala tato strategie jako profitabilní.

Tato strategie přinaší hodně v trendujícím prostředí, ale má menší problémy v ranging trzích.

Ztráty k tradingu patří

Tento graf ukazuje range dne na 5ti-minutovém grafu. Tyto tržní podmínky nejsou ideální pro obchodování breakoutů a tento den jsem ztratil -1518 EUR. (graf dole)

Obrázek z přesně opačné situace. V případě trendujícího trhu není o kvalitní příležitosti nouze. V těchto podmínkách nabízí trh hodně možností jak vydělat peníze. V tomto dni jsem vydělal neskutečných +5319 EUR.

Ke konci všeobecné statistiky k mojí strategii:

Doufám, že se vám můj článek líbil.

Těším se na vás v příštím článku!

Khac Tu Nguyen