2 roky zkušeností a kapitál na dosah

Tento týden se s vámi podělíme o příběh mladého tradera Lukáše. Lukáš je sice mladý trader, ale svými výsledky válcuje i mnoho zkušenějších traderů s větším množstvím odsezených hodin u grafů. 2 roky zkušeností nejsou pro někoho mnoho, ale Lukáš to dohání svým zápalem a ohromnou disciplínou. 

Prozradíte nám na začátek něco o sobě? Jak jste se vlastně k obchodování dostal?

Zdravím všechny čtenáře, jmenuji se Lukáš, je mi 23 let a tradingu se věnuji 2 roky. K Forexu jsem se dostal jako slepý k houslím, kdy jsem si všiml u jednoho z mých kamarádů, že neustále sleduje telefon a mě zajímalo, co tam zkoumá. Hned druhý den jsme se sešli a on mě seznámil s businessem, který se okamžitě stal mojí vášní a každodenní částí mého života.

‚‚Výzvu bych doporučil jistě každému, kdo věří svým schopnostem a nebojí se popadnout šanci za pačesy.”

Na čem je založená Vaše strategie?

V jednoduchosti je síla. Obchoduji jednoduše na bázi určování důležitých úrovní S/R, kdy dále pak sleduji PA na daných úrovních a případně i HP. Další mými pomocníky jsou indikátory EMA 8 a 89 + RSI. V současné době se snažím ještě zdokonalit fundamentální část, které jsem dříve nevěnoval tolik pozornosti.

‚‚Jaká je šance, že například z částky 14 000 Kč vyobchodujete 2 000 000 Kč? Asi tolik, jako že vyhrajete EURO milion.”

Je něco co se Vám ve Výzvě opravdu povedlo a jste na to pyšný?

Určitě bych se rád pochválil za to, že jsem za každé situace dokázal ovládnout své emoce a i přes řadu neúspěšných obchodů jsem otevíral nové pozice s čistou myslí.

Vývoj obchodního účtu

Máte něco na čem chcete opravdu zapracovat a zlepšit?

Obchodování je běh na dlouhou trať. Žádný sprint, ale maraton plný pádů a překážek. Každým neúspěšným obchodem se snažím naučit se nějakou lekci. Ať už to bylo kvůli netrpělivosti, emocím, či nepřesné analýze. Věřím, že hranice našich možností a dovedností určujeme my sami a důležité je si neudávat limity, být otevřený se stále učit a zdokonalovat se. Abych odpověděl na otázku, určitě se chci zlepšit po psychické stránce a eliminovat veškeré emoce.

Dokážete vypíchnout něco konkrétního v čem Vám Výzva pomohla?

Výzva mi pomohla uvědomit si, že je důležité určit si jistý cíl, který je víceméně splnitelný a věnovat mu pak veškerý dostupný čas a úsilí. Dále mi pak pomohly denní maximální limity s určováním zdravého MM.

Splněná pravidla obchodníka

Doporučil byste Výzvu ostatním a proč?

Výzva přináší nejednu výhodu pro obchodníky. Prvotně je to hlavně to, že mnoho traderů mohou mít dostatečné znalosti k obchodování, ale nedisponují kapitálem, který by jim to dovolil. Tudíž se pak vrhají na obchodování stylu “vklad 1 000 USD a nasázím tam co se dá”, což jak většina víme nefunguje dlouhodobě. Výzvu je dobré brát jako investici, která Vám otevírá možnost poskytnutí vysněného kapitálu s tou výhodou, že vy riskujete pouhou část peněz, které byste riskovali tak nebo onak u brokera. Jelikož jaká je šance, že například z částky 14 000 Kč vyobchodujete 2 000 000 Kč? Asi tolik, jako že vyhrajete EURO milion. Výzvu bych doporučil jistě každému, kdo věří svým schopnostem a nebojí se popadnout šanci za pačesy.