$1139 za 11 dní. Rozbor další splněné Výzvy

S přibývajícími tradery, kteří zvládli pokořit Výzvu, roste i rozmanitost stylů, které máme možnost analyzovat. Přesto se však za všemi těmito tradery skrývá několik společných jmenovatelů. Určitě neškodí si je připomenout v článku o dalším traderovi, kterému se podařilo dodržet pravidla risk managementu a money managementu a vytvořit požadované zhodnocení Výzvy.

Inspirujte se a staňte se profesionálním traderem pro naši společnost.

Dnešní trader se vyznačuje vysokou obchodní aktivitou. Jak je vidět na balance křivce, během Výzvy otevřel a uzavřel 110 pozic, a to za pouhých 11 dní. Průměrně tedy za den otevřel 10 pozic, čímž se řadí mezi aktivnější daytradery. Nejedná se však o skalpera, průměrná délka trvání pozice se pohybuje od šesti do devíti hodin, přičemž necelá polovina pozic byla držena přes noc.
1139_equity

Co se týče zaměření na instrumenty, traderova paleta obchodovaných instrumentů se točí kolem křížových měnových párů, zlata a stříbra.

I tento trader podporuje některé ze společných vlastností obchodníků, kteří prošli Výzvou. Všimněme si běžné úspěšnosti, která zvlášť nepřesahuje 50 %. Pokud by měl trader tuto úspěšnost a šel by pro stejné zisky jako ztráty, byl by na nule nebo spíše v menší ztrátě kvůli poplatkům a spreadům. Náš trader má však průměrnou ztrátu 27,47 dolarů, kdežto průměrný zisk téměř 47 dolarů. Poměr risku a očekávaného zisku tak činí téměř 1:2. Tím jeho obchodní systém splňuje předpoklady pro to, aby byl v dlouhodobém měřítku ziskový. Potvrzují to také pozitivní ukazatele Expectancy a Profit factor. Připomeňme, že Expectancy se počítá jako (průměrný zisk*úspěšnost) – (průměrná ztráta*neúspěšnost), kde neúspěšnost lze spočítat jako 1-úspěšnost. Profit factor se počítá jako suma zisků dělená sumou ztrát. Říká nám tedy, kolik korun trader vydělal na každou korunu, kterou prodělal.
1139_pravidla

V tabulce plnění pravidel je také dobře vidět další vlastnost našich úspěšných obchodníků. Nic nenechávají náhodě a limity ztrát si hlídají jako oko v hlavě. Zvládnete to i vy?