Nedostatek kapitálu na obchodování?

Nedostatek kapitálu na obchodování?

Obecně uznávaným pravidlem risk managementu při obchodování na forexu je riskování 2% obchodního kapitálu na jeden obchod. Představme si například studenta, nebo běžného zaměstnance, který živí čtyřčlennou rodinu. V takových případech bývá obchodní kapitál často nižší hodnoty. Dá se s nízkým kapitálem vůbec vydělat, aby mělo smysl se tradingem zabývat? Pojďme se podívat na nevýhody podkapitalizace v tradingu.

Přehnaná agresivita a snaha o nemožné zhodnocení

Jako příklad si představme účet o velikosti 20.000Kč. Když riskujeme 2 % – tedy 400Kč, jaké můžeme očekávat zisky? Pokud budeme uvažovat pravidlo fixního money managementu 1:1, očekáváme zisky okolo 400 Kč. Abychom se dostali na průměrnou měsíční mzdu (27 889 Kč) museli bychom uvažovat 70 ziskových obchodů. Vzhledem k tomu, že k tradingu neodmyslitelně patří ztráty, zisků by muselo být ještě více. Pokud převedeme hodnotu na zhodnocení, jednalo by se o zhodnocení 139 % za měsíc, což je naprosto extrémní a dlouhodobě neudržitelné. Právě snaha o vysoké zhodnocení nízkého kapitálu přináší fatální ztráty, které následně často končí tzv. smazáním obchodního účtu.

Tlak na psychiku

Podkapitalizace negativně působí na psychiku. Pokud si nemůžeme dovolit umístit na trading větší obnos peněz, neustále obchodujeme pod tlakem toho, že náš počáteční kapitál ztratíme a nebudeme moci pokračovat. A obchodovat pod tlakem je velká nevýhoda, které se všichni obchodníci snaží vyhnout.

Jak těmto problémům předejít?

Se způsobem, který řeší problém podkapitalizace přichází právě náš projekt. Pokud prokážete, že umíte obchodovat, dodržujete pravidla risk managementu, můžete se stát traderem naší společnosti. Naše společnost poskytne kapitál, vy obchodujete. Společně se následně rozdělíme o zisky. Ta těžší práce, trading, je na vás, proto od nás získáte 70 % zisků, 30 % zisků je náš podíl. Obrovskou výhodu, kterou vám náš projekt přináší je nulové riziko ztrát. Ztráty totiž kryje naše společnost. Jaké všechny výhody přináší náš projekt pro tradery? Vyřešíme problém podkapitalizace, můžete obchodovat s penězi, které není úplně jednoduché našetřit. Obchodujete s nižší psychickou zátěží, ztráty totiž kryjeme my, vy neriskujete ani halíř. Navíc vám poskytneme zpětnou vazbu a spoustu aplikací pro lepší disciplínu a ziskovější obchodní výsledky.