4 cvičení pro posílení disciplíny

Disciplína je v tradingu naprostý základ, a proto je potřeba ji neustále posilovat. Dnes jsme si pro vás připravili 4 cvičení. V těchto cvičeních nebude cílem vydělat peníze a zobchodovat nejlepší obchodní příležitosti. Naším cílem bude pevné dodržování námi nastavených pravidel.

Fixní výsledek obchodu

Nastavte si jasný výstup z obchodu. Například fixní money management s výstupem 1:1. Profit target 20pips, stop loss 20 pips. Vstupujte do pozic dle svého obchodního systému, avšak snažte se nikdy neporušit pravidla money managementu. Po týdnu obchodování zhodnoťte svoji disciplínu. Je na výpisu obchodů přesný seznam, který obsahuje pouze výsledky +20 a -20? Pak je to skvělé a v testu discplíny jste uspěli. Pokud najdete ve výsledcích jiné hodnoty než +20 a -20, někde je chyba! Předčasné výstupy z pozic? Posouvání stop lossu, breakeven? Vždyť to jsme neměli v plánu. Identifikujte chybu, poučte se a zkuste to znovu. Takhle nějak by mohl vypadat správný výpis obchodních pozic.

3 obchody a dost

Za svoji obchodní seanci, ať už obchodujete hodinu, nebo celý den, zobchodujte pouze 3 pozice. Rozmyslete podle toho svoje vstupy, v žádném případě nesmíte zobchodovat více pozic. Naskytla se obchodní příležitost s vysokou pravděpodobností úspěchu, ale už je to čtvrtá pozice za seanci, co mám dělat? Neobchodovat! Cílem cvičení není vydělat peníze, ale posílit disciplínu, proto správná reakce bude vynechání příležitosti.

Každé ráno tři obchody

Vstaňte, zanalyzujte finanční trhy, umístěte tři pozice. Nastavte příkazy profit target, stop loss a tím obchodní den končí. Druhý den ráno vyhodnoťte obchody z předchozího dne a celý proces opakujte. Opět po týdnu nebo delším období zanalyzujte svoji disciplínu. Máte za týden 15 obchodních pozic? Nebo se vám na seznamu obchodů objevilo něco navíc?

10 obchodních seancí

Pokud chcete vyzkoušet dlouhodobější cvičení, můžeme vám doporučit naši Zkušební Výzvu na 14 dní. V těchto 14 dnech je vaším úkolem zobchodovat 10 obchodních seancí, tedy každý den jeden obchod. Mimo jiné je vaším úkolem zhodnocení obchodního účtu pod jasně stanovenými pravidly risk managementu, dokážete to? Pokud ano, poskytneme vám kapitál na obchodování!