Představení autora

Moje kariéra tradera začala v létě roku 1980, když jsem zakoupil členství v MidAmerica Commodity Exchange v Chicagu za 8000 dolarů a nafundoval jsem můj účet 10 000 dolary. Byl to v té době doslova každý dolar, který jsem měl. Když jsem přišel na obchodní parket, myslel jsem si, že vím všechno. Nakoupit levně, prodat draze –> mávat rukama kolem sebe –> vydělat nějakej ten dolar –> skončit v jednu odpoledne –> zahrát si o letním odpoledni golf –> prostě žít si traderský sen. Prvních pár měsíců šlo dobře, obchodoval jsem mini kontrakty na zlato. Do října jsem měl zhruba 30 000 dolarů na účtu. Bylo to ale spíš pocitové obchodování než nějaký obchodní systém. Jednou v pátek uprostřed října, tři hodiny před close jsem si začal hrát s většími čísly. No a do close jsem přišel o 17 000 dolarů. Na účtu mi zbylo 13 000.

Celou sobotu jsem byl zničený, naštvaný sám na sebe. Ještě, že jsem neměl v kuchyni žádný ostrý nůž nebo že jsem nevlastnil bouchačku… Do neděle mi svitlo, že tohle nesmím nikdy znovu dopustit, protože to bylo prostě neprofesionální. Jak by si tohle mohl profík dovolit a pořád si říkat profík? V delším období, kdybych se nezměnil, kdybych nezměnil svůj přístup k tradingu, kdyby se nezměnily moje mentální procesy, stalo by se to znovu. A kdoví, jestli by to nebylo ještě horší.

Později jsem si uvědomil, že tahle ztráta byla něco jako PhD. titul v tradingu.

V následujících měsících jsem se pročetl všemi možnými systémy a modely, které jsou lidstvu známy. Na obchodním parketu jsem se velice rychle naučil, že disciplína je základní přísadou pro generování profitů. Ptal jsem se kolem a z ostatních traderů jsem páčil jejich tajemství. Během roku už se ostatní ptali mě.

Po MidAmerica koncem 1981 jsem šel do Chicago Mercantile Exchange (CME), protože měli měny. Zbytek je historie.

Tunelová metoda, kterou tady představím, je výsledkem více než 20 let výzkumu a tradingu. Fungovala tenkrát, funguje nyní a bude fungovat i v budoucnosti. Myslím si, že nejlépe funguje na měnových párech a na indexu S&P 500.