Konec nudného zapisování na papír

Mnozí z vás ho moc dobře znáte a hlavně používáte. Jedná se o náš obchodní deník. Chtěli jsme všem našim obchodníkům udělat radost, a tak jsme připravili naprosto novou a přepracovanou verzi obchodního deníku.

Snad každý pokročilý trader potvrdí, že bez zapisování a vyhodnocování svých obchodních výsledků není možné se posouvat dále. Tuto skutečnost moc dobře víme i my a snažíme se tuto nudnou činnost všem obchodníkům zjednodušit a hlavně zpříjemnit. Každý náš obchodník získává ke každému obchodnímu účtu obchodní deník. Obchodní deník naleznete v Prostředí tradera.

5 nejdůležitějších novinek

  • rychlejší technologie
  • řazení obchodů
  • filtrace obchodů
  • možnost tagování
  • lepší přehlednost díky barevné odlišnosti

Obchodní deník využívá novou technologii a jeho funkčnost je mnohem rychlejší a plynulejší. I v případě, že jste velice aktivní obchodník, řekněme, že máte zapsáno více než tisíce pozic, vůbec to chod obchodního deníku neovlivní a vše poběží tak, jak má. Můžete v rychlosti procházet své obchody a neztrácet drahocenný čas.

Obchody je možné řadit podle mnoha kritérií. Není nutné mít obchody seřazeny podle času uzavření, jak tomu bylo doposud. Můžete je seřadit podle velikosti pozice, instrumentu, profitu, typu atd. Vše lze samozřejmě řadit sestupně i vzestupně.

Výpis pozic v obchodním deníku

Lepší orientaci v Obchodním deníku zajistí možnost filtrace. U všech sloupečků můžete vybírat pouze ty údaje, které chcete zobrazit. Ovládání je velice jednoduché a toto filtrování můžete znát například z excelovských tabulek.

Jako další úžasnou novinku jsme zařadili tzv. tagování. Obchody si tak sami můžete rozdělit do skupin podle potřeby a pak jednoduše vyfiltrovat. Například obchody, které jsou v rozporu s obchodním plánem označíme tagem “chyby“. Můžeme si pak jednoduše vyfiltrovat pouze obchody, které jsou označeny tímto tagem a víme přesně, kolik nás stojí nedodržování obchodního plánu.

Použití tagu pro vyfiltrování špatných obchodů

Do Obchodního deníku jsme přidali trochu barev. Pomůže to hlavně s rychlejší orientací v Obchodním deníku. Buy obchody jsou označené zelenou barvou a Sell obchody barvou červenou. Stejné barvy reprezentují i výsledky obchodů. Ztráty mají barvu červenou a zisky jsou zvýrazněny barvou zelenou. Barevně odlišené jsou i ikonky sloužící pro zobrazení podrobností o daném obchodě. Pokud je ikonka zašedlá, obchod nemá vyplněné informace. V případě, že je ikonka zvýrazněna, víte, že daný obchod byl popsán. Podívejte se sami na ukázku z Obchodního deníku.

Zaznamenaný obchod i s grafy

Chcete také využívat náš intuitivní online Obchodní deník? Stačí se zaregistrovat! Ke všem obchodním účtům Výzev máte k dispozici naše unikátní aplikace, mezi které patří i Obchodní deník.