Šablony grafů

MT4 patří mezi nejpoužívanější obchodní platformy retailových obchodníků. Pokud nepotřebujeme pokročilejší analytické funkce, MT4 je poměrně šikovný a uživatelsky přívětivý. Dnes se zaměříme na dvě důležité funkce MT4, a to šablony grafů a uživatelské profily.

Šablony grafů

Pokud pro své obchodování využíváte větší počet indikátorů a rádi se věnujete více než jednomu obchodnímu instrumentu, šablony grafů jsou tu právě pro vás. Pomocí šablon si můžeme uložit naše nastavení jednoho grafu a jednoduše ho převést na graf jiný. Veškeré nastavení grafu od barev až po indikátory se nám zkopíruje. Neplatí pro timeframe a obchodní instrument.

Jednoduše klikněte pravým tlačítkem na váš oblíbený graf s preferovanou barevnou variací a kombinací indkátorů a vyberte možnost “Šablona“. V následujícím menu můžete aktuální graf uložit a vytvořit z něj zmiňovanou šablonu. Ve stejném menu nalezneme funkci “Načíst šablonu“, která nám umožňuje načtení šablony ze souboru .tpl. Pokud však šablonu již v platformě máme uloženou, nabídne se nám automaticky v možnostech menu a můžeme tak jednoduše vybrat námi preferovanou šablonu. Nyní jednoduše otevřeme nový graf s námi požadovaným obchodním instrumentem a časovým rámcem a pomocí stejného postupu načteme uloženou šablonu. Postup je znázorněn na přiloženém obrázku.

jak-ulozit-sablonu

Šablony grafů v MT4