Jak nahrát indikátor do platformy MT4

Platforma MetaTrader nabízí mnoho možností individualizace. Existuje do ní opravdu velké množství různých indikátorů, automatických robotů a spousty dalších vylepšení. Všechna tato vylepšení si můžete také sami vymyslet a naprogramovat. Znamená to tedy, že se zde opravdu fantazii meze nekladou. Pokud byste se chtěli naučit programovat v jazyce MQL, který právě používá platforma MetaTrader, určitě neváhejte navštívit naší sekci, která se zabývá tímto tématem. Naučit programovat se můžete zde.

Nyní se společně podíváme na nejjednodušší cestu, jak dostat či nainstalovat indikátory do platformy a využít tak její potenciál. Existují i další způsoby, jak lze tento proces udělat, ale tento patří mezi nejjednodušší.

V první řadě si otevřeme platformu MetaTrader 4. Po jejím otevření vyhledáme v záložce Soubor možnost Otevřít složku dat.

Následně se nám otevře umístění souborů, ze kterých si MetaTrader bere informace. Vyhledáme a otevřeme složku MQL.

V této složce jsou uloženy další podsložky. Složka Indicators slouží pro všechny indikátory. Otevřeme tedy složku Indicators a nakopírujeme do ni soubory s indikátory, které chceme do platformy MetaTrader vložit. Soubory mají příponu .ex4 nebo .mq4.

Nyní tedy máme potřebné soubory ve správné složce a platforma je může využít. Pro správné zobrazení je potřeba platformu aktualizovat či restartovat. Aktualizaci můžeme udělat pomocí kliknutí pravým tlačítkem myši do levého navigátoru v platformě a stisknout tlačítko aktualizovat. Jako druhá možnost je restartování platformy. V tomto případě platformu pouze zavřeme a opět spustíme.

No a teď nezbývá již nic jiného, než se pustit do obchodování s novým indikátorem a postupně se dostávat ke svému obchodnímu systému.

V případě jakýchkoliv problémů nás můžete kontaktovat.

podpora@ziskejucet.cz