Instalace MetaTrader 4

V předchozím příspěvku jsme si ukázali, kde všude lze stáhnout platformu MetaTrader 4. Nyní nás tedy čeká její samotná instalace. Nejedná se rozhodně o nikterak složitý proces. Po stažení instalačního souboru je potřeba vyhledat jeho umístění (záleží na individuálním nastavení počítače). Nejčastěji soubor nalezneme ve složce Stažené soubory.

Po otevření instalačního souboru se spustí automatický instalátor platformy. V tomto kroku je zapotřebí souhlasit s licenčními podmínkami pomocí zaškrtnutí políčka. Následně klikneme na tlačítko Další >.

Proběhne stažení platformy z internetu a její kompletní instalace. V tomto kroku se vám také otevře internetový prohlížeč, který vás odkáže na stránky www.mql5.com. Tyto stránky prozatím nebudete potřebovat, takže okno prohlížeče můžete bez obav zavřít. Ničeho se ale nebojte, k těmto stránkám se brzy vrátíme a ukážeme si, k čemu se nám mohou hodit. Po kompletní instalaci stačí zmáčknout tlačítko Dokončit.

Nyní je vše hotovo a připraveno. Platforma se v některých případech sama otevře a spustí. Pokud se tak nestane, je potřeba vyhledat jejího zástupce (standardně Program Files [x86] a na ploše) a Metatrader4 spustit ručně.

Vítejte v platformě MT4. Vaše obchodování může začít.

V dalším pokračování se podíváme, jak postupovat při přihlášení k obchodnímu účtu.