Často kladené dotazy

Výzva

Jak se přihlásím do Výzvy?

V našem ceníku si vyberte produkt, který vyhovuje nejlépe vašim potřebám. Po kliknutí na tlačítko “Přijmout Výzvu” budete přesměrováni na objednávkový formulář, který je potřeba vyplnit a odeslat. Obratem vás budeme emailem informovat o dalším postupu.

Jakou mám jako obchodník motivaci přihlásit se do Výzvy?

Každému může Výzva přinést něco jiného. U někoho vyřeší problém nízké kapitalizace, u jiného strach ze ztráty vlastního kapitálu. Další důvody, proč zkusit Výzvu a nástroje, které vám pomůžou k jejímu úspěšnému splnění, jsou popsány v tomto článku.

Jaký kapitál budu mít na zkušebních účtech k dispozici?

Budete obchodovat s kapitálem odpovídajícím číslu v názvu typu Výzvy v tisících. Například Výzva 250 tedy znamená počáteční kapitál 250 000 CZK ve všech třech fázích celého procesu. Podrobnosti získáte na stránce Výzva.

Je poplatek za Výzvu vratný?

V případě, že získáte Fundovaný účet, o poplatek za Výzvu vám navýšíme první výběr vašich zisků. Poplatek propadá pouze v případě, že porušíte některé z pravidel s výjimkou požadovaného profitu. Pokud nedosáhnete na požadovaný profit, budete v zisku a ostatní pravidla neporušíte, Výzvu vám obnovíme zdarma.

Která pravidla musím dodržet pro splnění Výzvy?

Tabulku s pravidly money managementu a risk managementu, které je potřeba splnit pro postup do dalšího kola, najdete na této stránce.

Proč má Výzva právě taková pravidla, jaká má?

Podrobné objasnění všech pravidel naleznete na této stránce pod tabulkou. Pomocí pravidel Výzvy se snažíme rozpoznat disciplinované tradery, kteří umějí řídit riziko.

Co bude následovat, pokud dodržím pravidla Výzvy a dosáhnu požadovaného profitu?

Pak vás čeká předposlední fáze cesty za reálným kapitálem s názvem Přípravná fáze. Zároveň od nás samozřejmě získáte komplexní vyhodnocení účtu s doporučeními na případné zlepšení. Pokud pravidla splníte ještě v průběhu zkušebního období, můžete se do Přípravné fáze pustit dříve.

Co se stane, když nedodržím Pravidla Výzvy?

Pokud nedodržíte jakékoliv pravidlo s výjimkou dosažení profit targetu, Výzva se bohužel stává neúspěšnou a pro pokračování je potřeba zakoupit novou. Pokud pravidla dodržíte, ale nedosáhnete požadovaného zhodnocení a zároveň budete v zisku, Výzvu vám zdarma obnovíme. V každém případě od nás na konci období získáte komplexní vyhodnocení zkušebního účtu s doporučeními na zlepšení.

Co se stane, když nebudu mít na konci období uzavřené pozice?

Naše aplikace se pokusí vaše pozice uzavřít automaticky, aby bylo dosaženo optimálních podmínek pro tvorbu komplexního vyhodnocení. V některých případech se to ale nemusí podařit – například pokud necháte otevřené pozice na instrumentu, který se o půlnoci neobchoduje. To může vést k nepřesnostem ve vyhodnocení a ve vašem Prostředí tradera, proto doporučujeme pozice před koncem každého zkušebního účtu uzavřít ručně.

Kde jsou vedeny obchodní účty?

Obchodní účty jsou vedeny u našich partnerských brokerských společností dle vašeho výběru, jejichž paleta se neustále rozrůstá. Brokera, u kterého si budete přát obchodovat Výzvu, vybíráte v objednávkovém formuláři.

Na kterých platformách mohu obchodovat?

Výzvu lze obchodovat prozatím pouze pomocí platforem Metatrader 4, Metatrader 5, cTrader a pomocí našeho bridge i přes platformu Ninjatrader 7.

Které instrumenty mohu obchodovat?

Výběr obchodních instrumentů k obchodování není nijak omezen. Nabídka instrumentů se odvíjí od nabídky brokerské společnosti, kterou si vyberete při objednávce pro obchodování Výzvy.

Je možné splnit Výzvu dříve než za 30 dní?

Ano. Pokud splníte pravidla Výzvy dříve, ozveme se vám a automaticky vás přesuneme do Přípravné fáze. Nemusíte tak čekat na uplynutí celého testovacího období. Minimální doba pro splnění Výzvy je 10 dní, jak plyne z požadavku na alespoň 10 obchodních dní na zkušebním účtu.

Proč je Výzva zpoplatněna?

Poplatek za Výzvu je tu ze dvou hlavních důvodů. Jednak má výchovný a psychologický charakter, protože simuluje reálné prostředí na testovacích účtech. Ale především si zpoplatněnou Výzvou kupujete příležitost získat reálný kapitál, což běžný demo účet samozřejmě nenabízí. Ke každé Výzvě dále poskytujeme aplikaci Prostředí tradera, která neustále kontroluje váš obchodní účet, sleduje plnění pravidel pro získání kapitálu a obsahuje denní shrnutí s poloautomatickým obchodním deníkem. Na konci Výzvy vám zašleme vyhodnocení a analýzu vašich obchodů. Navíc v případě, že získáte Fundovaný účet, o poplatek za Výzvu vám navýšíme první výběr vašich zisků.

Je možné si vyzkoušet Výzvu zdarma?

Ano, díky Zkušební Výzvě. V té si můžete zdarma ověřit, zda váš obchodní systém vyhovuje našim podmínkám pro správu kapitálu. Na konci zpracujeme krátkou analýzu vašeho zkušebního účtu. Zkušební Výzvu zdarma registrujte zde.

Je možné Výzvu opakovat?

Pokud se vám nepodaří splnit pravidla Výzvy hned na poprvé, nic se neděje. Pokud porušíte některé z našich pravidel a budete chtít v našem projektu pokračovat, bude potřeba zakoupit novou Výzvu. Ale v případě, že splníte pravidla Výzvy kromě dosažené výše zhodnocení a váš účet bude mít kladný profit, automaticky získáte novou Výzvu zdarma.

Mohu obchodovat Výzvu na svém vlastním účtu?

Nikoli. Výzva se obchoduje na nově založeném demo účtu vedeném na naši společnost, kde běží naše vyhodnocovací aplikace.

Kdy musím začít obchodovat?

Začátek 30denního zkušebního období se začne počítat v den, kdy na zkušebním účtu otevřete první pozici (netýká se limitních pozic). Doba, kdy se tak stane, není nijak omezena. Teoreticky tedy můžete začít Výzvu obchodovat třeba několik měsíců po jejím zakoupení.

Mohu účet používat i po konci Výzvy?

Zkušební účet zůstane aktivní, ale již jej nebudou sledovat a vyhodnocovat naše aplikace. Navíc poslední den zkušebního období budou pro účely vyhodnocení ukončeny všechny pozice.