Jak dostat Renko do platformy MetaTrader 4?

Renko graf není běžnou součástí obchodní platformy MetaTrader4. Jeho implementace ale není vůbec složitá. K nastavení renko grafu potřebujeme dodatečně stáhnout indikátor. Tento indikátor je dostupný přímo pod tímto článkem. Jedná se spíše o celou strategii, která umožní vykreslování oněch cihliček v platformě MetaTrader4, kterou nejčastěji forexoví obchodníci využívají. Do platformy tuto strategii dostaneme stejnou cestou jako ostatní automatické obchodní strategie.

V první řadě je potřeba dostat stažený soubor ZU_Renko do složky MetaTrader4, který nám umožní využívat Renko Chart.

Otevřeme tedy platformu MT4, následně klikneme na “Soubor” a Otevřít složku dat.

Najdeme složku MQL4, ve které se nachází složka Experts.

Právě do složky Experts je potřeba nakopírovat stažený soubor ZU_Renko.

Poté je potřeba aktualizovat MetaTrader4. Můžeme využít pravé tlačítko myši a kliknout jím na “Strategie” v pravém menu. Jako další způsob je možné platformu restartovat, aby došlo k její aktualizaci.

Zbývá již pouze spustit a nastavit Renko graf. Přetáhneme ZU_Renko do grafu anebo dvojklikem levého tlačítka myši spustíme strategii.

Velice důležité je povolit strategii import DLL, bez povolení nebude strategie pracovat správně.

Jako další přichází tabulka s nastavením parametrů. Tady máme nastavitelný pouze jeden parametr. Tento parametr nám určuje, jak velký bude jeden box na Renko grafu. Velikost boxu znamená, jak moc velký musí být pohyb jedním směrem, než se do grafu zakreslí právě jedna tato cihlička.

Po potvrzení tlačítkem “OK” se dostáváme zpět do grafu, kde v levém horním rohu je menší návod, jak spustit Renko graf. Otevírat budeme offline graf, ale nemusíte se samozřejmě bát. Veškerá data jsou stále online.

Vybereme tedy tlačítko “Soubor” a dáme “Otevřít Offline”

Nyní vybereme název instrumentu, na který jsme přenášeli strategii ZU_Renko. Pokud jste neměnili žádné jiné nastavení, hledáme Graf s časovou periodou M2. Co přesně hledat, je dobré zkontrolovat v levém horním rohu grafu, kde je zobrazen stručný návod. Posledním krokem je po výběru správného grafu tlačítko otevřít.

Nyní již máme v novém okně otevřený Renko graf. V tomto případě se jedná o EURUSD, kde každá cihlička má hodnotu 25 pips. Důležité je původní graf (ten, kde běží tato strategie) nevypínat, ale například pouze minimalizovat. V případě zavření grafu přestane docházet k aktualizacím Renko grafu.

Tímto jsme úspěšně nainstalovali a spustili Renko graf v obchodní platformě MetaTrader4. Nyní máme před sebou trochu odlišný pohled na graf, než je zvykem. Pro mnohé to zcela jistě může být při nejmenším zajímavá zkušenost s pohledem na trh a pro jiné to třeba může znamenat nalezení určitého stylu, který jim bude vyhovovat mnohem lépe, než klasické fungování grafu, se kterým se většina obchodníků potýká již od prvního kontaktu s obchodováním. 

Indikátor ke stažení zde.