Technická analýzy USDJPY 23. 7. 2018

Současně s proražením hlavní rezistence 111,4 USDJPY prorazil rostoucí trojúhelník směrem vzhůru. Následně vystřelil 180 pips nad rezistenci 111,4 and rychle se k ní zase vrátil za účelem jejího otestování. Nyní, 23. 7. 2018, se vykreslil veliký nákupní pinbar právě pod touto úrovní. Technicky by zde tedy měl být silný býčí sentiment.

Bližší pohled na pinbar

Pinbar tvoří na nižším timeframu formaci rostoucího trojúhelníku, který byl proražen směrem vzhůru. Cena se právě nachází na úrovni 111,4. Indikátory pokračování rostoucí tendence, jako proražení dvou méně významných rezistencí vyobrazených na grafu, mohou být považovány za odmítnutí 111,4 a tedy za nákupní signál. 

Cíle

Rozumné umístění stoplossu by bylo pod low pinbaru. Co se týče profit targetů, podívejme se na úrovně v rámci struktury na týdenním grafu, ke kterým by trh mohl dorazit před tím, že se otočí. 

Jak je vidět na grafu, poblíž úrovně 114,5 se trh několikrát otočil, což značí její významnost. Je tedy logické z trhu vystoupit nejpozději krátce před touto úrovní. Pokud se vám podaří vstoupit v okolí 111,4, získáte pozici se slibným Risk-Reward Ratio.