S&P 500 24.8. 2015

Páteční seance byla na akciovém indexu S&P500 opět ve znamení silných agresivních prodejů. Pro páteční hypotézu jsme uvažovali reakční nákupní aktivitu minimálně k low předchozího dne (1). Tato situace nastala téměř přesně, předchozí low nebylo uzavřeno o cca 2.5 bodu.

24daysp500

S&P500 30min graf s denními profily

Po zmiňované reakční aktivitě opět trh ovládli agresivní prodejci. Pátek můžeme považovat za trendový den se třemi distribucemi s mnoha LVN zónami. Trh byl v pátek uzavřen na samotném low dne (2), což značí silné přesvědčení prodejců a nedokončenou aukci. Tento fakt byl potvrzen v premarketu, kdy po korekci na 1942 prodejci opět nastolili klesající trend, který stále pokračuje. Low premarketu na ceně 1892 bylo dvakrát testováno a lze tak považovat za slabé.

Pro dnešní den budeme otevírat cca okolo hladiny 1900, což nám tvoří téměř 70 bodový gap (3), který na S&P500 není obvyklý. Z tohoto důvodu nemáme žádné zóny z aktuálního mikro kompozitního profilu. Dle teorie aukce můžeme očekávat pokusy o reakční nákupní aktivitu a alespoň nějakou korekci klesajícího gapu. Proti tomuto scénáři však hovoří slabé low premarketu a makroekonomické události. I vzhledem k velikosti vytvořenému gapu můžeme očekávat další prodeje a proražení premarket low.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

24esko2

S&P500 Objemový graf 2500 volume – Premarket

**Hypotézy jsou vždy vytvářeny na první dvě hodiny regulérní US seance, která začíná od 15:30.

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.