EUR/USD 9. 7. 2015

EUR/USD včera zvolil variantu zatím nepokračovat v downtrendu a testovat vyšší ceny, a to opět v poměrně volatilním a nerozhodném duchu. Nerozhodnost byla vidět z testu high i low počáteční rovnováhy (IB). Nakonec cena vystoupila z IB na horní straně a zde opět na tick přesně zareagovala na pondělní netestovaný VPOC 1,1086*, na který jsme upozorňovali ve včerejší analýze. VPOC byl nakonec proražen, což se ale nelíbilo prodejcům, jejichž reakce na profilu vytvořila jednopísmenný prodejní výběžek a silné high.

Londýn pravděpodobně otevře poblíž včerejšího high, takže bude záležet především na akceptaci nebo odmítnutí tohoto neférového silného high ze včerejška. Bude-li odmítnuto, může nastat impulzivnější pohyb, kde prvním cílem bude včerejší NVPOC 1,0953*, dlouhodobější cíl je potom stále low na ceně 1,0835*. Budou-li ceny high přijaty, očekával bych spíše pomalejší pohyb bez výrazného směrového přesvědčení.

Dnes by trh neměly rušit žádné plánované významné reporty, ale stále je třeba obezřetnost před zprávami z Řecka.

9.7

Aktuální denní EUR/USD TPO a objemový profil (poslední profil segmentovaný po 30 minutách)

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.