EUR/USD 8. 7. 2015

V úterý EUR/USD krásně respektoval naše zóny ze včerejší analýzy. Den začal výprodeji k hlavní LVN na ceně 1,0969* z distribuce 25.5. – 1.6. , ve které se v současnosti pohybujeme. Od ní se několikrát odrazil, aby nakonec přijal ceny pod ní a našel kupce na netestovaném NVPOCu 1,0927* ze dne 1.6. Večer po začátku summitu lídrů EU byl EUR/USD na tuto dobu neobvykle volatilní a v záchvatu dobré nálady smazal celou ztrátu, kterou během dne vytvořil. Nakonec uzavřel jen několik pips pod otevírací úrovní. Rovnovážná oblast a objemový bod kontroly však zůstávají při spodní straně profilu, čímž je včerejší low definováno jako slabé a náchylné k proražení.

Vzhledem k tomu, že EUR/USD stále posouvá rovnovážnou oblast níže a je v klesajícím trendovém kanálu, předpokladem pro následující dny je další pokles a test střednědobého low 1,0835* ze dne 27.5. Nemusí se však odehrát dnes. Bude-li trh chtít nejdříve testovat výše, bude důležitá úroveň pondělní NVPOC 1,1086*, který by měli chránit prodejci.

Dnes navíc mohou výrazně zamíchat kartami fundamenty. Již od ranních osmi hodin to bude mimořádný summit EU ohledně řecké otázky. Od večerních osmi potom tradiční FOMC Minutes, na něž bývá extrémně volatilní reakce! V případě překvapivých výsledků mohou obě události bez problému zhatit naše (a vaše) hypotézy, proto je třeba před nimi být na pozoru a v kritické době obezřetně řídit své pozice.

8.7

Denní graf EUR/USD, TPO + objemové profily.

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.