EUR/USD 7. 7. 2015

Včerejší den na EUR/USD začal uzavřením víkendového gapu ještě před otevřením v Londýně. Po Open se trh ihned vydal dokončit svou práci, kdy na pip přesně otestoval páteční VPOC na ceně 1,1108*, kde našel prodejce. Na to následoval krátký downtrend až k singleprintu na ceně 1,1012*, který taktéž otestoval na pip přesně. Za původem tohoto singleprintu se musíme otočit až k 2. červnu. Zde se našli pro změnu reakční kupci, kteří cenu vrátili zpět do rozpětí, kde již zůstala. Den tak skončil s nevzhledným profilem se dvěma výraznějšími distribucemi.

Díky testu singleprintu jsme se vrátili do distribuce tvořené 25.5. – 2.6., která byla tímto singleprintem zakončena. Bude-li trh pokračovat níže, lze očekávat test LVN této distribuce 1,0968*. Situaci 25.5. – 2.6. popisuje obrázek:

7.7._1

Výhled stále mírně favorizuje prodejce, ale viděli jsme, že na nižších cenách jsou přítomni silní kupci, kteří budou chtít udržet když ne LVN 1,0968*, tak low distribuce 1,0835*. Aktuální situace na denním grafu vypadá následovně:

7.7._2

Aktuální denní graf EUR/USD s důležitými zónami

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mohou mírně lišit od spotových cen. Více v článku Proč má smysl analýza objemů na měnové páry?.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.