EUR/USD 31. 7. 2015

Dnes je poslední den týdne a zároveň měsíce, což může tradičně znamenat uzavírání velkých pozic ze strany bank a fondů. Včerejšek víceméně naplnil naší hlavní hypotézu, jen s poněkud jiným pořadím testů jednotlivých úrovní. Trh se ihned po otevření vydal otestovat páteční VPOC, na který jsme upozorňovali. Ten byl zasažen přesně na tick a až poté se cena vydala směrem ke zmiňované LVN v okolí pěkné ceny 1,1*. Kupci však postrádali sílu dojít až k této úrovni, což indikovalo zvýšenou pravděpodobnost testů nižších cen. Ten se projevil dvojnásobným testem netestovaného VPOCu z minulé středy. Věříme, že nikdo už nepochybuje, že tyto úrovně trh skutečně respektuje. Proč tomu tak je se můžete dozvědět v našich článcích v kategorii Teorie aukce.

Jaké jsou zajímavé úrovně pro dnešek? Jasná hypotéza dalšího směřování v tuto chvíli v trhu není, ale nad cenou i pod ní máme výrazné úrovně, o které bude třeba svést boj mezi kupci a prodejci. Nad cenou je to stále nevyplněná LVN 1,1* a dále netestovaný výrazný VPOC ze středy 1,1042*. Pod cenou máme včera vytvořený jednoznačně viditelný VPOC 1,0924*. V grafu je dnes poněkud přešipkováno, ale jako nejpravděpodobnější vidím vyplnění zmíněné LVN 1,1* před dalším prodejním pohybem.

Kartami dnes může zamíchat především evropský index CPI vyhlašovaný v 11 hodin našeho času.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných hypotéz.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných hypotéz.

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.