EUR/USD 30. 7. 2015

Včerejšek přinesl z hlediska tržní aukce velice zajímavý den. Krátce po otevření byl otestován úterní VPOC, kde se podle předpokladu našli kupci. Ti ovšem nezvládli překonat úterní high a došlo k druhému testu. Ještě druhý test cenu odrazil, ale následný třetí test již VPOC prorazil do gapu vzniklého v pondělí. Večer od 20 hodin potom byl dle předpokladů test značně volatilní v důsledku meetingu Fedu. Nemá smysl spekulovat nad vztahy dílčích pohybů a vyhlašovaných údajích, není důvod nepodívat se i na takový trh z pohledu tržní aukce. Ten totiž jasně ukázal, že nad úterním high čekali silní prodejci, kteří nechtěli cenu vyšroubovat výš. Reakce způsobila uzavření gapu a nyní se obchoduje na pátečních hodnotách. Cíl 1,1* byl tak splněn, nicméně právě v okolí této hodnoty se v důsledku impulzivního pohybu vytvořila silná LVN, která by mohla působit jako záchytný bod pro prodejce.

Výhled pro čtvrtek se tak bude opírat především o úroveň LVN 1,1*. Pokud bude odmítnuta, počítal bych s testem pátečního netestovaného VPOCu a následně spíše rovnovážného pohybu v rámci příslušné distribuce. Bude-li LVN překonána, rovněž nečekám impulzivní pohyb, ale test včerejšího výrazného VPOCu 1,104*, který se téměř shoduje s úterním. Obecně čekáme spíše den konsolidace po včerejším zasedání Fedu, alespoň do dalších fundamentů.

Dnešek bude zaměřený především na důležitá data z USA ve 14:30.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.