EUR/USD 27. 8. 2015

Středeční seance náš předpoklad vůbec nepotvrdila. Předpokládali jsme o trochu klidnější den bez výrazného směrového pohybu. Počátek obchodování byl sice poněkud rozpačitý, potom se ale trh náhle rozjel směrem dolů s podobnou razancí, jako se dral minulý týden nahoru. Downtrendu pomohly i lepší výsledky včerejších fundamentů z USA. A vydrželo to až do konce seance. Jediná zmiňovaná LVN 1,1452* ovšem zapůsobila perfektně. Jakmile byla proražena, byl to signál, že prodejci začínají mít převahu. Gap byl bez problému dovyplněn, čímž se cena dostala do pátečního rozpětí, dokonce se na závěr téměř dotkla i pátečního netestovaného VPOCu. Volatilita je nadále napříč trhy značně zvýšená.

Další osud trhu EUR/USD je v současné situaci těžké odhadovat, ale jelikož jsme se vrátili do oblasti dlouhodobé distribuce, pravděpodobně z ní opět jen tak nevyjdeme. Budou-li pokračovat výprodeje, trh by nejdříve před pohybem níže mohl otestovat včerejší VPOC, cílem by potom byla úroveň LVN spojená s high rovnovážné oblasti 1,1223*. Reakce by mohla přijít i na včerejším silném low. Pokud VPOC nevydrží, nad ním se nachází lákavá 10pipová LVN 1,1441-1,1451*.

Pozor dnes odpoledne ve 14:30 na další velice důležitá data z USA. Pokud opět vyjdou výrazně lépe než se očekává, výprodeje mohou být velice silné. Sledovaný bude především americký HDP a výdaje na spotřebu.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.