EUR/USD 27. 10. 2016

Shrnutí posledního obchodního dne:

Včera se naplnila hypotéza druhá. Na high gapu 1,09155 sice krátká reakce nastala, vzápětí však byl proražen, čekali jsme tedy test 1,0927, což je starý VPOC (nebo HVN na některých datafeedech). Zde již nastala reakce dlouhodobější, nespustila však výprodej, cena zde namísto toho zůstala. Proražení směrem vzhůru bylo jasně odmítnuto.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Kupci včera ukázali, že mají vůli s downtrendem něco udělat. Na včerejším high však prodejci zároveň jasně ukázali, že se snadno nehodlají vzdát. To znamená, že musíme být pozorní na obě strany. Nejpravděpodobnější je test obou hlavních úrovní v okolí aktuální ceny. Nad cenou je to včerejší VPOC 1,0922, pod cenou 1,08875. Na obou úrovních mohou nastat reakce, ale mohou být samozřejmě i proraženy. Jsou to však záchytné body, pomocná místa na mapě trhu, kterých se můžeme chytit.

Pravděpodobnější je to, že kupci budou úspěšnější a otestují 1,0959, čímž by opravili slabou strukturu z 20. října. Oproti tomu prodejci nic opravovat nemusí, ale budou mít chuť tvořit nová low.

Pozor na odpolední americké fundamenty, které promluví do trhu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

30minutový graf EUR/USD s denními objemovými profily s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Vysvětlivky ke grafu:

Červené linie označují důležité referenční úrovně. Modré šipky ukazují předpokládané varianty vývoje během dne – tzv. hypotézy. Šedé a zelené profily představují množství zobchodovaných kontraktů na cenu za každý den zvlášť. Zelená část objemových profilů je tzv. rovnovážná oblast daného dne, černě vyznačená cena se označuje jako férová cena neboli VPOC. Šedé části profilu pak představují tzv. neférové ceny toho dne.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.