EUR/USD 26. 8. 2015

Včera jsme opět zažili velice volatilní seanci, přesto byla o něco málo klidnější než pondělní. Euro splnilo předpoklad korekce, prodejní pohyb se zastavil jen těsně nad low pondělního gapu, ačkoli ke konci seance ještě stihlo velkou část ztrát smazat. Přesně takový scénář jsme předpokládali, porovnejte se včerejší analýzou. Asijská seance potom byla poměrně volatilní, ale výraznější směrový pohyb nedokázala vyvinout, budeme proto otevírat někde kolem středu americké seance.

Situace na trzích se začíná stabilizovat, dnes proto čekáme opět trochu klidnější den. Včerejší high i low jsou silná, objemový profil nevzhledný, předpokladem je spíše další konsolidace a budování základu pro nový pohyb. Pokud cena bude mít tendenci včerejší rozpětí opustit, pak spíše na horní stranu. Jako vhodná podpora by mohla posloužit LVN 1,1452*, což je i hezká price action úroveň. Dnes však máme v plánu i fundamenty, které mohou tuto hypotézu pozměnit.

V kalendáři máme dnes několik položek, z nichž jako jediná “červená” vyčnívají objednávky trvanlivého zboží, u nichž se čeká pokles. Překvapivý výsledek může cenu vychýlit do nepředvídatelných hodnot.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM.

 

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

Denní profily EUR/USD s vyznačením hlavních zón a pravděpodobných scénářů.

I vy využijte informace o zobchodovaných objemech pro zdolání Výzvy! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.