EUR/USD 24. 7. 2015

Euro má za sebou další poměrně divoký den. Ten začal nezvyklým typem otevření open-drive, když ihned po začátku Londýnské seance cena vystřelila až k psychologické hranici 1,1. Zbytek seance se potom za divokých turbulencí odehrál v rozpětí 1,095-1,1017 , uvnitř kterého se vytvořila poměrně silná oblast rovnováhy. Při pohledu na denní graf se tak zdá, že včerejší den byl ve znamení kupců. Po průzkumu na nižších timeframech však zjistíme, že většinu práce trh odvedl již v první hodině obchodování.

Vytvoření vyšší oblasti rovnováhy značí budování silného uptrendu, na druhou stranu tržní turbulence indikují vysokou míru nejistoty. Začátkem seance bude důležité, kterým směrem trh vyrazí ze zmiňovaného včerejšího rozpětí. Pro kupce bude kritické udržet LVN pod swingovým low 1,0958*. Po úspěšném testu lze očekávat průraz k vyšším cenám, přičemž aktuální target nastoleného uptrendu se dle metodologie tržní aukce nachází v okolí středu střednědobého rozpětí, tj. v okolí 1,1122. Bude-li test neúspěšný, trh by mohl testovat středeční VPOC a následně se pohybovat v rovnováze.

Co se fundamentů týče, dopoledne nás čekají data z eurozóny, odpoledne tradičně z USA. Vše má jen střední dopad na trhy, přesto nedoporučujeme otevírat pozice před vyhlašováním.

24.7

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

*Nezapomeňte, že ceny futures na EUR/USD se mírně liší od spotových cen. Pokud obchodujete spotový forex, pro lepší orientaci sledujte zóny na našich grafech. Více v článku Proč má smysl analýza objemů měnových futures?.

Něčemu jste neporozuměli? Využijte náš slovník pojmů nebo článek o základech tržní aukce, podle které trhy analyzujeme.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tato analýza je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení. Obsah slouží pro edukativní účely.